Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimePon Jan 28, 2013 7:08 pm

Otvorio sam ovu temu, sa ciljem da uzgajivači konopljarke, predstave svoj način i tehniku uzgoja!

A početnici u uzgoju konopljarke, nauče osnovno o uzgoju istih u kućnim uslovima!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimePon Feb 25, 2013 3:44 pm

Priprema aniflana u mom slucaju zapocinje prvog marta, mada ptice spajam po polovima zadnje nedelje u februaru, i to iz razloga sto aniflan prirodno nije teritorijalna ptica. Sve ptice prociscavam sa esb drugom polovinom februara.
Retko se desava da prilikom spajanja po polovima dolazi do tuce mada prvih dana nije na odmet da propratimo ponasanje ptica.
Od prvog marta pticama pocinjem davati jajcanu hranu svakodnevno, ima 1000 razlicitih recepata a ja moju spremam na sledeci nacin. U 100 mililitara defendera dodam meda i 3 kasike raska, i to ostavim nekih 5 minuta. Zatim dodajem 3 kuvana jajeta 18 kasika jajcane gotove smese i 6 kasika klijalog semena. U ovako spremljenu smesu dodajem breedmax, kalcijum, vitaminske preparate i polovinom marta u jajcanu pocinjem dodavati ulje psenicnih klica. Pticama dajem jajcanu hranu izjutra(menjati na svakih 4 sata) a semensku mesavinu im serviram predvece.
U semensku hranu mesam lecitinovo ulje, ulje bakalara i ulje belog luka, svako od ovih ulja posebno mesam nikako ih ne dajem zajedno pomesane. U vodu za pice kao i citave godine dajem 4 puta jabukovo sirce nedeljno a ostala 3 dana dajem razne ekstrakte kao sto su ekstrakt koprive, maslacka, oregana, vrbe itd.
U ovom vremenskom periodu ne mozemo vise uciniti za nase ptice osim da se nadamo najboljem. Prvog aprila cistim kaveze i to je najverovatnije poslednji put posto ptice vise ne ometam i u sobu ulazim samo da ih nahranim. Tada pocinjem da im dajem ferti-vit svakodnevno u jajcanu hranu.
20 aprila je svetlost u sobi u trajanju od 04.30-21.30 i tada pticama stavljam gnezda, a nakon par dana i materijal za pravljenje. Ako imamo srece ptice ce ubrzo poceti sa pravljenjem gnezda i ubrzo nakon toga i polaganjem jaja. Jaja svojim aniflanima ne vadim, poznati su da lako napustaju gnezda ako se previse muvamo oko njih u fazi inkubacije. Ovo ima i svoje mane posto se ptici nece istovremeno izleci, i one najmanje ce majka najverovatnije izbaciti iz gnezda, zato ja svoje mlade prvih 6-8 dana rucno dohranjujem. Aniflani za uzgoj svojih mladih vrlo malo ili uopste ne koriste zivu hranu vec ih odgajaju na semenu i jajcanoj hrani, zato svojim maticnim pticama po izleganju mladih pa do njihovog osmog dana dajem flagellamix da ne bi dolazilo do mokrih gnezda i crkavanja mladih. To bi bilo to ukratko sta ima ja dajem a ovako to trenutno izgleda kod mene.
https://youtu.be/91zUzS9ya-k
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimePon Feb 25, 2013 3:47 pm

Nazad na vrh Ići dole
kima

kima


Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2010
Godina : 42
Lokacija : Kragujevac

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimePon Feb 25, 2013 5:57 pm

majstore....bravo....a onih 10 pari majora u drugoj prostoriji i onaj par sarenih aniflana ne slikas??!!!!
Nazad na vrh Ići dole
BORA

BORA


Broj poruka : 249
Datum upisa : 10.03.2010
Godina : 43
Lokacija : Kragujevac

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimePon Feb 25, 2013 9:08 pm

Ja sam za ovou godinu ostavio 4 parova pa da probam. A imam u planu da sledece godine nabavim aniflane od Davora Skejica, koji ih uspesno izvodi vec godinama. Od jednog renomiranog odgaivaca cuo sam da je jedan od najboljih u Evropi sto se tice izvodjenja konopljarki.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimePon Apr 08, 2013 11:50 am

anifle pocinju sa svijanjem gnezda
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimePon Apr 08, 2013 12:45 pm

BORA ::
Ja sam za ovou godinu ostavio 4 parova pa da probam. A imam u planu da sledece godine nabavim aniflane od Davora Skejica, koji ih uspesno izvodi vec godinama. Od jednog renomiranog odgaivaca cuo sam da je jedan od najboljih u Evropi sto se tice izvodjenja konopljarki.

Koliko sam ja upoznat, Skejić je prestao s uzgojem aniflana i sve je rasprodao. Ima još nešto mužjaka.
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimePon Apr 08, 2013 2:10 pm

žako ::
BORA ::
Ja sam za ovou godinu ostavio 4 parova pa da probam. A imam u planu da sledece godine nabavim aniflane od Davora Skejica, koji ih uspesno izvodi vec godinama. Od jednog renomiranog odgaivaca cuo sam da je jedan od najboljih u Evropi sto se tice izvodjenja konopljarki.

Koliko sam ja upoznat, Skejić je prestao s uzgojem aniflana i sve je rasprodao. Ima još nešto mužjaka.

Davor Skejić je prestao sa uzgojem severnih juričica -cajzli, a konopljare i dalje uzgaja!
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimeSre Apr 10, 2013 10:03 am

Marjan Pirot ::
žako ::
BORA ::
Ja sam za ovou godinu ostavio 4 parova pa da probam. A imam u planu da sledece godine nabavim aniflane od Davora Skejica, koji ih uspesno izvodi vec godinama. Od jednog renomiranog odgaivaca cuo sam da je jedan od najboljih u Evropi sto se tice izvodjenja konopljarki.

Koliko sam ja upoznat, Skejić je prestao s uzgojem aniflana i sve je rasprodao. Ima još nešto mužjaka.

Davor Skejić je prestao sa uzgojem severnih juričica -cajzli, a konopljare i dalje uzgaja!
jako izazovna ptica za izvodjenje,, misljenja sam da bi vise ljudi trebalo da krenu sa uzgojom ovih ptica.
Nazad na vrh Ići dole
gocke

gocke


Broj poruka : 200
Datum upisa : 01.03.2010
Lokacija : stokholm

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitimeSre Jun 05, 2013 10:03 am

Ove godine mi se prvi put dogodilo da muzjak aniflana izbacuje mlade iz gnezda, tako da je anifla sada ostavljena da se sama brine o preostala dva malisana.. Kod drugog para je sve u redu i cetvorka dobro napreduje

Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) 004jco


Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) 009tsf


Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Empty
PočaljiNaslov: Re: Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)   Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Uzgoj konopljarki( carduelis cannabina)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Aniflan,Konopljarka(Carduelis cannabina)
» Raspored unutrašnjih organa u telu ŠTIGLIĆA( carduelis carduelis)
» Stiglic (carduelis carduelis)
» Razmnozavanje štiglica u avikulturi
» Marjan Stanijev Pirot Uzgoj hibrida F1, F2, F3, F2/F4.......

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Aniflan (Carduelis cannabina)-
Skoči na: