Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a

Delite | 

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Laza

Broj poruka : 1203
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 30

PočaljiNaslov: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Ned Jan 31, 2010 6:54 pm

Sta kazete za ovu facu??

Poslednji izmenio Lazar dana Čet Mar 11, 2010 8:51 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Zika
Sumadinac
Sumadinac

Broj poruka : 1122

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Ned Jan 31, 2010 7:27 pm

Takvu facu bi svako pozeleo u svom pticarniku,kao sa razglednice ili iz neke encikloopedije.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 36

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Pet Feb 12, 2010 7:42 pm

Bogdanik vidim da ima malu crvenu tacu na potiljku, dali se za takvu pticu moze reci da je krnjolac?
Pitam iz razloga sto je moj prijatelj imao istu takvu pticu koja je imala nekoliko takvih tacaka na potiljku i posle mitarenja su nestale.
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Pet Feb 12, 2010 8:31 pm

Da ovo je krnjolac, ali nije samo tackica. Samo ta 2,3 perce viri, a kad se puhne u korenu se vidi oko 5mm crvene linije, i isto sa druge strane na isto to mesto postoji takodje 5mm ali ne vidi se dok se ne puhne. Inace ovaj je kod mene vec drugu god i slikan je taze premicen. Na samom temenu se vide crvene tackice, kao da se maska razliva malo.
Nazad na vrh Ići dole
mica

Broj poruka : 532
Datum upisa : 15.01.2010
Godina : 63

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Ned Feb 14, 2010 8:08 pm

moje jato. danas slikano . ove pripremam za parenje. u drugoj volijeri ih ima jos. oni su sa kanarinkama i pripremam ih za basterdiranje.

Nazad na vrh Ići dole
Petar
Čivijaš
Čivijaš

Broj poruka : 92
Godina : 28

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Ned Feb 14, 2010 8:19 pm

mico svaka cast lepe ptice...
Nazad na vrh Ići dole
mica

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 6:24 pm

ovi stiglici me redovno posecuju ovih dana. hranim ih i tako stitim od predatora, lovokradica, gladi i zime:

Nazad na vrh Ići dole
Santa

Broj poruka : 77
Datum upisa : 07.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 7:25 pm

Isto jato kao ono u volijeri! Prelepe ptice Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
milannish

Broj poruka : 248
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 37

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 8:16 pm

Svak cast Mici, ovo je za svaku pohvalu!!!! Predpostavljam da su sa ovim slikama zadovoljni i srecni i oni koji ih gledaju i oni koji su na slici Very Happy
Ovakav gest neka bude uzor ostalim ljubiteljim ptica. [u]
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 8:28 pm

Miča,
Svaki moj komentar bio bi izlišan, slike govore sve !
Ja bi te zamolio ako je moguče da nam pokažeš na slici kako izgleda tvoje dvorište, voliere i sve okolo kako bi smo imali prestavu u kakvim uslovima odgajaš ptice.
Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
mica

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 8:42 pm

BOCKA ::
Miča,
Svaki moj komentar bio bi izlišan, slike govore sve !
Ja bi te zamolio ako je moguče da nam pokažeš na slici kako izgleda tvoje dvorište, voliere i sve okolo kako bi smo imali prestavu u kakvim uslovima odgajaš ptice.
Pozdrav Bocka
izvinjavam se sto ce ovaj post biti of topic. ali takva molba se ne odbija. ovaj klip je specijalno za BOCKU.
Nazad na vrh Ići dole
Steva

Broj poruka : 55
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 35

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 16, 2010 10:15 pm

Au Mico ovi tvoji u volijeri imaju maske kao da si ih bojio sa necim.... cheers

Poslednji izmenio Steva dana Sre Feb 17, 2010 8:56 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
BOCKA

Broj poruka : 106
Datum upisa : 02.01.2010

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 12:31 am

Miča prijatelju moj,
Veoma sam počaščen tvojim klipom, sad vidim zašto štiglice u toliki broj dolaze kod tebe.
Mogu zamisliti kako provodiš dane preko leta, nevolim da zavidim ljudima ali prvom prilikom kada mogu da iskoristim dočiču da popijemo po jednu kaficu i da doživim tvoj ptičji raj.
Ovo sam obečao i drugom ptičaru pa po svemu sudeči moraču napraviti jednu turneju kako bi smo se i bolje upoznali.
Još jednom hvala Miča na pažnji i CD je spreman za tebe.
Ima neke šanse da direkno CD dobiješ na ruci jer ponudio mi se neki ptičar da ide za svilajnac.
Pozdrav Bocka
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 10:03 am

Mico neznam sta da kazem, a da ljudi pre mene nisu rekli. Uslovi su savrseni, dobro hranis ptice i zbog toga imas lepo i zdravo jato.
Ovo je za svaku pohvalu, Mico svaka ti cast...
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje

Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 1:12 pm

Lepo , lepo, prelepo.......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
zikanis

Broj poruka : 13
Datum upisa : 10.02.2010

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 4:50 pm

Svaka cast Mico,nema ovde sta da se kaze,sve pohvale.
Nazad na vrh Ići dole
mica

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sre Feb 17, 2010 6:42 pm

pevacka druzina na rucku. ustvari ovde ima samo nekoliko muzjaka. vecinom su zenke. probacu ove godine da ih parim na nacin kako to rade ma malti vec citav vek. jedan muzjak na 3-5 zenki. pare se u volijeru.
Nazad na vrh Ići dole
mica

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sub Feb 20, 2010 10:47 am

nisam znao da su se ljudi zavadili i podelili oko ptica i zbog ptica Shocked
vazno je da se ptice nisu zavadile Laughing
kako je na hranilistu za ptice danas:

predivan muzjak i zenka

interesantna zanka svetlih ledja. verovatno genska aberacija.

lepo jato. praznik za oci.

divan muzjak.
svakog proleca pustim po nekoliko stiglica iz volijere. medju ovim stiglicima su i te ptice. krajnji cilj mog rada sa stiglicima je da izlezene i prstenovane stiglice pustam iz volijere i tako povecam broj tih predivnih ptica u okruzenju. po prstenu zanacu da su to ptice izlezene u volijeru.
Nazad na vrh Ići dole
Boban

Broj poruka : 281
Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Sub Feb 20, 2010 11:11 am

Ta zenka verovatno je ahatna mutacija, slika nije iz bliza, to nije sigurno aberacija, takva ptica interesantna za odgoj jer se preko nje moze ubaciti ahatna mutacija.

Evo slike ahatne mutacije pa probajte da uporedite, ako je to ta ptica bi bila jako zanimljiva za dalju reprodukciju u prirodi takve mlade nece dati zbog naslednosti koja nije direktna

Nazad na vrh Ići dole
mica

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 23, 2010 12:50 pm

zurka:
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 23, 2010 1:17 pm

Lepa zurka Mico, reci mi dali i dalje dolazi ona zenka sa svetlijim ledjima?
Ja bi se slozio sa Bobanom da se tu radi o mutaciji, a ne o aberaciji jer se aberacija retko desava u prirodi i drugacije se ispoljava na odredjenim mestima na ptici, ovo je jasno i lepo obojena ptica i ocigledno identicna kao ovu sto je Boban postavio gore.
Ova se zenkica definitivno moze iskoristiti jer se od ove mutacije moze dobiti izabelna mutacija, doduse ne odmah ali daljim radom mogu se dobiti dosta atraktivne ptice,jer se zna da je od smedje i ahatne mutacije nastala izabelna mutacija...
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka : 691
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 23, 2010 3:53 pm

Imam ja jedno pitanje, imam zenku kojoj je kapa na glavi braon boje. Ali nema nigde vise braon boje, sve ostalo je crno gde treba da bude crno. Dal to moze da bude braon mutacija ? Ili bar ima neke potencijale za braon mutaciju?
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 23, 2010 4:09 pm

Braon mutacija se odlikuje tome sto je svuda na stiglici gde ima crne boje blago poprskano braon bojom, ovo je negde objasnjavao moj zemljak Boban i postavio je bas ovu sliku na kojoj se jasno vidi kod ove zenke braon boja na repu i krilima...

Nazad na vrh Ići dole
Danijel

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 23, 2010 5:10 pm

Ahat mutacija

Smedja mutacija
Nazad na vrh Ići dole
Boban

Broj poruka : 281
Godina : 57

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   Uto Feb 23, 2010 5:12 pm

Izabel mutacija stiglica dobija se mesanjem smedje i ahat pojavom fenomena crossing overa uz pomoc muzjaka tzv duplih nosioca obe mutacije, pa povratnim parenjem sa zenkom jedne od koriscenih mutacija zenki u malom procentu dobice se pokoja izabel zenku

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!   

Nazad na vrh Ići dole

Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 19Idi na stranu : 1, 2, 3 ... 10 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-
» Slike stiglica, podvrste i objasnjenja!
» Slike bastarda
» slike labradora
» Slike ptica - Josef i Lubomir Hlasek
» Slike iz prirode -prolece 2010

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Avifauna Evrope :: Ptice pevacice :: Stiglic (Carduelis carduelis)-
Skoči na: