Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )

Ići dole 
+97
Miloš Stalać
coja
danee9877
amir2
saggit
MilanNis
karlo28
markan
banex
Miljan B.
daniel87
Don Milanessi
Dusan91ks
Pash031
cica
danee987
lepotica cana
marinac1
TomoCv
Marjan
milojed
gorany82
MilosPlana
Kyuzo
aleksa culuman
Ivan/Rex
steva27
mocur
miroslav bg
žako
miticsinger
blueboy
Aleksandar Djuric
magi
Djerdan
vladogouldovi
vasko
Exotic
sgrubi
goran74
Matija95
skorkovic
Dijamant
kelies
ivankv
Igorche81
florida
Šarengrad
tatjanasd
Stankovic
Dalibor Vasic
braneOS
Iwan97
ivan79
farmacy
vladimircvele
nemanja-77
boze
draganbely
Rea
Dare
milun
rade
GoranM
mt_manki
dr.nenad86
ado
marconi
ivan83
acca
dino
sipi
cody007
jecham
papayajamaica
bacobobi
srdjan vr
Gero
Vasa
fuz80
DarkoMne
vlatko-phoenix
stamil
lica
VeljaVa
rtomek
vecos
ZQKY
zucko
Danijel
SrdjanKG
Sale77-Nis
Alexandar
Perceval
Бане
Laza
Luckyboy
101 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 2:52 pm

lica što se tiće boje tvoje male zebice: boja ptice ovisi o puno faktora, kakve gene nose roditelji, nasljednost mutacije (spolno vezani, dominantni, recesivni...), dali su ptice jednofaktorne ili dvofaktorne, dali su sive serije (oksidirane sive ili reducirane ahatne) ili smeđe serije (oksidirane smeđe ili reducirane izabel), puno je tu čimbenika koji mogu utjecati na boju cijelog tijela ili na samo pojedine dijelove mladih bez obzira na boju koji se pokazuje na fenotipu roditelja! Da skratim, to te uopće ne treba brinuti kakve mlade dobivaš, glavno da ih dobivaš! Smile
Što se tiće boje kljuna, ona će sa vremenom iz tamno sive prijeći na jednu od nijansi crvene (opet ovisno o kakvoj se mutaciji radi), a taj proces uvelike ovisi o hrani kojom se hrane tvoje zebe i prirodnim putem kad se ptica približava svojoj spolnoj zrelosti (oko tri mjeseca)!

pozz
Nazad na vrh Ići dole
lica




Broj poruka : 3
Datum upisa : 27.04.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeSub Maj 08, 2010 12:03 pm

Hvala puno na odgovoru Very Happy . Moram te pitati jos nesto Exclamation Ja od ta moja dva para imam vec osam mladih, i bojim se da je ovaj moj kavez (40cm 30cm 80cm) premalen. Kad i kako da odvajam mlade? Unapred hvala!
pozz
Nazad na vrh Ići dole
vecos

vecos


Broj poruka : 88
Datum upisa : 31.03.2010
Godina : 40
Lokacija : CALGARY

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Maj 10, 2010 4:37 pm

Najlakši naćin je da ih odvojiš je kad primjetiš da se mladi samostalno hrane! To neznaći da ako se malo igraju sa sjemenkama znaju jesti u toj mjeri da se prehrane. Ako nemaš iskustva najbolje ih odvoji kad vidiš da osim što uzimaju hranu od roditelja ostatak dana ljušte sjemenje, a kad ih odvojiš pogledaj im sutra dan volje, ako su prazne i ako su mladi napuhani i snuždeni, jednostavno vrati kod roditelja i pokušaj ponovo za koji dan i tako ponavljaja sve dok mladi sutra dan ne izgledaju sasvim normalno i uzimaju samostalno hranu umjeri da im ne treba pomoć roditelja!

pozz
Nazad na vrh Ići dole
vlatko-phoenix




Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.04.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Maj 24, 2010 8:53 pm

imam 2 para avstraliski zebi.Se parat i lezat na jajcata no problem e toa shto jajcata ne se ispiluvaat. dali moze nekoj da mu kaze vo shto e problemot.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Maj 24, 2010 9:40 pm

jer su jaja plodna jer ima ptica u njima
Nazad na vrh Ići dole
vlatko-phoenix




Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.04.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Maj 24, 2010 9:42 pm

da plodni bea jajcata i kaj dvata para imase pilinja vnatre ama ne se ispiluvaat neznam zosto
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Maj 24, 2010 10:17 pm

Možda je tvrda ljuska pa pilići nemogu da je razbiju.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Maj 24, 2010 10:21 pm

vlatko vlazi ih fajtalicom dva dana pred izleganje mlakom vodom pazi zenku ili muzijaka ko vedc lezi cim ustane da jede ti ih nafajtaj.
Nazad na vrh Ići dole
vlatko-phoenix




Broj poruka : 4
Datum upisa : 11.04.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Maj 24, 2010 10:32 pm

fala sale na sovetot ke probam
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Maj 24, 2010 10:35 pm

nema na cemu ja mislim da ce pomoci
Nazad na vrh Ići dole
DarkoMne

DarkoMne


Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.06.2010
Godina : 41
Lokacija : Bar

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 15, 2010 10:46 am

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pozdrav svima,Kupio sam ove dvije Zebe kao muzjaka i zenku ali svi na druge forume su mi rekli da su obadvije Zebe muzjaci 300 % pa me interesuje vase misljenje.Ova donja druga zebe je manja i svetlije boje plus ona manje gradi gnijezdo od prve i isputala je cudne zvuke nesto kao frr frr jedno jutro masuci repom lijevo desno dok ona druga zeba nije dosla i skocila na nju da je pari,Jesu li obadvije muzjaci ili su skrenule pa traze zenku da se pare
Unapred hvala
Nazad na vrh Ići dole
stamil

stamil


Broj poruka : 73
Datum upisa : 06.03.2010
Godina : 37
Lokacija : Niš-Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 15, 2010 12:16 pm

Zebe Se pare u gnezdo tako da se nisu parile,možda samo igrale.A obe ptice su mužjaci i to 1000000 %.Taj što ti ih je prodao ili nezna ili te je prevario.
Nazad na vrh Ići dole
DarkoMne

DarkoMne


Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.06.2010
Godina : 41
Lokacija : Bar

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 15, 2010 8:19 pm

Ok hvala puno Ja sam prodavcu rekao ali om tvrdi da je jedna zenka ,ipak cu mu vratiti jednu zebu u radnju pa neka radi sta oce i sam cu uzeti belu zebu jer znam da je ona 100 posto zenka Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 15, 2010 9:52 pm

Darko kazi ti tom prodavcu da nije uredu sto hoce da te zezne jer su oba muzijaka samo muzijaci imaju crvene obraze zenke nemaju to ti je najsigurniji pokazatelj.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeUto Jun 29, 2010 11:40 pm

pozdrav
imam tri para zeba koji su trenutno u kavezu 120x80x80. u koji sam ih premestio pre 25 dana ! sve je bilo super dok nisam primetio da su se rasparili ! trenutno su u paru majka i sin ,brat i sestra(stari 2,5 meseca)!! sta da radim, hoce li biti mladi normalni ili ne?
Nazad na vrh Ići dole
Laza

Laza


Broj poruka : 1208
Datum upisa : 20.12.2009
Godina : 36
Lokacija : Svilajnac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 1:46 am

fuz80 ::
pozdrav
imam tri para zeba koji su trenutno u kavezu 120x80x80. u koji sam ih premestio pre 25 dana ! sve je bilo super dok nisam primetio da su se rasparili ! trenutno su u paru majka i sin ,brat i sestra(stari 2,5 meseca)!! sta da radim, hoce li biti mladi normalni ili ne?

Ne, nemoj da im dozvolis da se pare, to je najblize krvno srodstvo i moguca je degeneracija.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeSre Jun 30, 2010 9:47 pm

SAD JE KASNO ! vec imaju mlade! jutros sam pogledao u kucice i kad tamo mladi stari dan dva !ja bas i nemam vremena da propratim sve sta se desava!
sta ce biti videcemo, a rasparicu ih kad odhrane mlade. hvala lazo na odgovoru a i na opomeni
Nazad na vrh Ići dole
VeljaVa

VeljaVa


Broj poruka : 70
Datum upisa : 23.03.2010
Godina : 64
Lokacija : Valjevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Jul 12, 2010 5:36 pm

druze sto se tice zeba sto su u srodstvu ja sam ih licno legao legli su se normali mada neko kaze da nije dobro kod mene licno nije bilo problema poz.
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Jul 12, 2010 11:06 pm

hvala veljo na odgovoru , za sada su mladi dobro
i mislim da nece biti problema. Još malo i izaći će
iz gnezda pa ću više znati. pozz od Nikole
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 02, 2010 9:53 pm

Samo za Lucky Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 02, 2010 9:55 pm

Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimePon Avg 02, 2010 10:01 pm

Vasa ::
Samo za Lucky Very Happy

Na 1:46 su pingvin zebe lol!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeUto Avg 03, 2010 8:16 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
30 i 31 jula je odrzana peta specijalizovana izlozba zebrastih zeba i japanskih galebica u SAD-u.
Njihov nacin izlaganja i ocenjivanja se razlikuje od COM-a,tako da ima nekoliko kategorija po kojima ocenjuju ptice.Pobednike mozete pogledati
ovde
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeSre Avg 04, 2010 9:16 am

Lucky o ovome sam ti pricao Cool

Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 1:30 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uploaded with ImageShack.us
[You must be registered and logged in to see this image.]

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 4 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
Nazad na vrh 
Strana 4 od 30Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Svetloleđe zebraste zebe
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)
» Leptir zeba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: