Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )

Ići dole 
+97
Miloš Stalać
coja
danee9877
amir2
saggit
MilanNis
karlo28
markan
banex
Miljan B.
daniel87
Don Milanessi
Dusan91ks
Pash031
cica
danee987
lepotica cana
marinac1
TomoCv
Marjan
milojed
gorany82
MilosPlana
Kyuzo
aleksa culuman
Ivan/Rex
steva27
mocur
miroslav bg
žako
miticsinger
blueboy
Aleksandar Djuric
magi
Djerdan
vladogouldovi
vasko
Exotic
sgrubi
goran74
Matija95
skorkovic
Dijamant
kelies
ivankv
Igorche81
florida
Šarengrad
tatjanasd
Stankovic
Dalibor Vasic
braneOS
Iwan97
ivan79
farmacy
vladimircvele
nemanja-77
boze
draganbely
Rea
Dare
milun
rade
GoranM
mt_manki
dr.nenad86
ado
marconi
ivan83
acca
dino
sipi
cody007
jecham
papayajamaica
bacobobi
srdjan vr
Gero
Vasa
fuz80
DarkoMne
vlatko-phoenix
stamil
lica
VeljaVa
rtomek
vecos
ZQKY
zucko
Danijel
SrdjanKG
Sale77-Nis
Alexandar
Perceval
Бане
Laza
Luckyboy
101 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Sledeći
AutorPoruka
acca

acca


Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.01.2011
Godina : 45
Lokacija : surdulica

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 9:04 pm

Za kvalitetslika se izvinjavam, naredni put bice mnogo bolje!!!
Pozdrav od Acca
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 9:07 pm

super aco smo napred bice to super ptice!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
acca

acca


Broj poruka : 35
Datum upisa : 20.01.2011
Godina : 45
Lokacija : surdulica

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeSre Apr 27, 2011 10:14 pm

nadam se Sale tu u gnezdu je i jedan guld za sad dobar
Hvala na podrssci POZDRAV
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeSub Apr 30, 2011 7:22 pm

pozz kolege

evo i ja da izbacim koju sliku :
ovo su mladi iz kombinacije standard zenke i muzjaka obicnog

[You must be registered and logged in to see this image.]

a evo i ponosnih roditelja Very Happy

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeNed Maj 01, 2011 9:46 am

Super ptice lepo izgledaju a i mlade super hrane samo napred bice dobrih ptica tu!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeNed Maj 01, 2011 10:16 am

Lepo Lepo puna gnezda tako i treba i volim da vidim cheers
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeUto Maj 03, 2011 9:44 am

Jutros sam u gnezdu primetio 1 jaje.
STA sad raditi?
Posto su u kavezu i dalje zajedno 4 mlada i njihovi roditelji koji ih i dalje hrane(mada oni vec lepo jedu sami), da li izdvojiti mlade i ostaviti par da nastavi sa nosenjem(mada gnezdo nije oblozeno) ili izvaditi gnezdo i to 1 jaje da se par(zenka) ne preforsira i dati im jos vremena da se oporave od prve ture.[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
jecham

jecham


Broj poruka : 273
Datum upisa : 21.10.2010
Godina : 52
Lokacija : Smederevo

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimePet Maj 06, 2011 10:06 am

Ono jedno jaje sam izvadio i posto je bilo dosta prljavo ja resim da pokusam da ga malo ocistim i ono pukne Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 936724 . Ubacio sam malo sena u gnezdo i malo u kavez i ...
[You must be registered and logged in to see this image.]
slika od jutros.
Ovo je prvi put da mi zebe nose jaja u otvorenom gnezdu. Nadam se da ce sve biti u redu.
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimePet Maj 06, 2011 2:43 pm

Bice bice to super dobro je sto si stavio bar klas jer ja kad odvajam mlade bilo koje vrste da su ja uvek stavim bar klas,zatim stvim i hranu u posude na pod i u hranilice normalno,zatim jajcanu obavezno sve dotle dok nisam siguran da same dobro jedu!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
ado




Broj poruka : 37
Datum upisa : 20.03.2011
Lokacija : austrija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeNed Maj 08, 2011 11:17 am

Pozdrav za kolege ja neznam sta je sa moim zebama ili sam ja baksuz nemam srece sa zebicama nikako! Evo vec treci put legu jaja !prvi put nista ja sam pogrijesio dirao sam jaja gledao !drugi put nisam i izbacili su jaja kao da je pile htijelo izaci ali nije zivo isto sa ostalim nisam dirao nista dok na kraju nisu napustili gnijezdo nisu vise lezali i evo sad opet nova tura pa kako ce biti neznam! A tigrice imaju 5 jaja i vec je jedan juce izasao bas od njih se nisam nadao! gdje li sam pogrijesio!???
Nazad na vrh Ići dole
ado




Broj poruka : 37
Datum upisa : 20.03.2011
Lokacija : austrija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeNed Maj 08, 2011 12:27 pm

evo par slicica od mog (majstorluka) haha napravio sam nesto pa vi recite jelvalja![You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
ado




Broj poruka : 37
Datum upisa : 20.03.2011
Lokacija : austrija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeNed Maj 08, 2011 1:01 pm

nadam se da cete se snaci! jos se nisam naucio! Shocked
Nazad na vrh Ići dole
papayajamaica

papayajamaica


Broj poruka : 200
Datum upisa : 10.04.2010
Godina : 44
Lokacija : Beograd

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 11:01 am

Svaka cast Ado, i ja sam uvek vise voleo sam da napravim kavez ili letelicu, nego da kupim gotovu Smile
Nazad na vrh Ići dole
ado




Broj poruka : 37
Datum upisa : 20.03.2011
Lokacija : austrija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 12, 2011 10:17 pm

Hvala druze ! ja sam je napravio za nepuni sat vremena sa drugom!
Nazad na vrh Ići dole
ado




Broj poruka : 37
Datum upisa : 20.03.2011
Lokacija : austrija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimePet Maj 13, 2011 7:27 pm

Pozdrav! mozeli mi neko objasniti zasto mi nije uspjelo 2 legla od zebrica izbacili su 2 pileta koi nisu uspjeli izaci ili su bili mrtvi otvoreno jaje i zenka ga izbaci sad neznam ovo mi je treci put da ponovo zenka nosi jaja i sad sta bude! imal nesto da je do mene oni su vani u letilici nije toliko ni hladno hrane imaju u izobilju voda sve!
Nazad na vrh Ići dole
ivan83




Broj poruka : 30
Datum upisa : 26.04.2010
Lokacija : Krusevac

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimePet Maj 13, 2011 8:53 pm

moze tu da bude milion razloga, po meni kad jedan par tri puta ne moze da izvede mlado a nisu jalovi, nesto mora da se menja najverovatnije zenka
Nazad na vrh Ići dole
draganbely

draganbely


Broj poruka : 6
Datum upisa : 03.05.2010
Godina : 43
Lokacija : Šaludovac-Paracin

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 12:48 am

..........................
agresivan je oce da ubije i samu zebu a kamoli da rasturi gnezdo ubije mlade izbaci jaja ....


Poslednji izmenio Luckyboy dana Sre Maj 18, 2011 4:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Ne piši velikim slovima :!:)
Nazad na vrh Ići dole
ado




Broj poruka : 37
Datum upisa : 20.03.2011
Lokacija : austrija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeČet Maj 19, 2011 7:36 pm

pa neznam sada ona nosi jaja bude ih po 7 kom ali nema nista ja pustim jos koi dan da lezi pa neznam vise ni ja sta da radim da mijenjam zenku vidjecu nebi bi bilo lose sacekacu ovo pa sta bude!
Nazad na vrh Ići dole
boze

boze


Broj poruka : 13
Datum upisa : 27.05.2011

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeNed Maj 29, 2011 2:19 pm

ej ljudi pozdrav svima ja sam novi clan foruma
za pocetak me zanima ja sam nabavio obicne australske zebe par mi je odhranio 5 ticadi su sad stari oko 3 mjeseca sami jedu ali su jos uvijek u velikoj letaci negdje 2x2x3 letaci sa roditeljima iako ih roditelji nehrane i roditelji su snijeli 6 novih jaja u kucici (kokosovom orahu) i lezali su na njima prvo tice izaslo je jucer a drugo isto tako negdje sinoc i ja sam danas doso pogledat a zateko sam 1 malog na rubu vrata gnjezda mrtvog krvavog malo pojedenog a drugog samo mrtvog i jos 4 jaja citava to je problem jesu li ga one mlade ubile ili mater i caca to mi nije jasno zasto su to napravili??? Sad
Nazad na vrh Ići dole
ado




Broj poruka : 37
Datum upisa : 20.03.2011
Lokacija : austrija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeNed Maj 29, 2011 7:24 pm

Pozdrav drustvo dobio sam mlade zebice napokon su se izlegli i hrane ih super zadovoljan sad za sad bice fotka!
Nazad na vrh Ići dole
nemanja-77

nemanja-77


Broj poruka : 3
Datum upisa : 08.05.2011
Lokacija : beograd

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 2:56 pm

pozdrav ljudi
ja sam novi clan i pocetnik u uzgajanju zeba
imam 7 parova i kavez 150*60*100
imam i prve mlade u gnezdima
mada neki nose i na pod iako imam 10 gnezda
u prvom gnezdu su bila 4 ptića
nisam ih cesto gledao da ne bih uplasio roditelje
danas ih ima 2
2 uginula
zenka ima opet pet jaja na kojima lezi
mlade hrani samo otac
da li mlade odvojiti u poseban kavez kad izadju
posto će roditelji imati novu generaciju?
Nazad na vrh Ići dole
vladimircvele

vladimircvele


Broj poruka : 3
Datum upisa : 05.06.2011
Godina : 29
Lokacija : Paracin,Serbia

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeNed Jun 05, 2011 10:21 pm

Ja imam ove zebice,imam ženku i mužijaka ženku sam uzeo od korisnika draganbely
cekam drugo jaje i nema nista
Nocu udju oboje ali ovako zenka nece ca udje mozda nekad
I stalno seru u gnezdo


Poslednji izmenio Luckyboy dana Ned Jun 05, 2011 11:04 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Ne piši velikim slovima :!:)
Nazad na vrh Ići dole
rtomek

rtomek


Broj poruka : 721
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 49
Lokacija : SU-V-SRB

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 9:58 pm

pozdrav

evo jedan link joooooooooooj čudo jedno ..šta sve imaaaaa

[You must be registered and logged in to see this link.]

pozdrav ROBY

Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 10:55 pm

rtomek ::
pozdrav

evo jedan link joooooooooooj čudo jedno ..šta sve imaaaaa

[You must be registered and logged in to see this link.]

pozdrav ROBY

Stvarno nisi mogao lošije da izabereš,sajt Jana Pastora čoveka koji bi izmislio zebu da ne postoji Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mt_manki




Broj poruka : 5
Datum upisa : 27.03.2011

Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 21, 2011 8:38 pm

Moja zebica je snijela tri jajeta,prvo je puklo odmah prvo veče,čini mi se da mu ljuskica nije bila čvrsta,drugo je izdržalo 3-4 dana,nisam vidjela šta se desilo sa njim,samo jedno jutro ga nije bilo,a treće evo danas ženka počela da kljuca,na žalost nisam odmah vidjela,nego tek kad ga je probušila pa su ga pojeli...užas... Sad
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )   Zebraste zebe  (Taeniopygia guttata ) - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zebraste zebe (Taeniopygia guttata )
Nazad na vrh 
Strana 9 od 30Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Sledeći
 Similar topics
-
» Svetloleđe zebraste zebe
» Dijamant zeba (Stagonopleura guttata )
» Ringel amadina (Taeniopygia bichenovii)
» Leptir zeba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote :: Estrildidae-
Skoči na: