Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mala pomoc

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Crvena Tigrica




Broj poruka : 14
Datum upisa : 23.08.2012
Godina : 29
Lokacija : Novi Sad

Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitimeČet Avg 23, 2012 7:20 pm

Uzeo sam jednu rucno hranjenu tigricu bela osnova izbeljena krila braon sara sa svetlo plavim telom.Nozdrva mu je bela na gornjem delu a dole svetlo plava i ima malo mesavina boja.Mislim da je muzijak.Posle 2 meseca sam uzeo mladju pticu zuta osnova zeleno telo normalne nijanse jedino krila braon sare umesto crnih.Mladji je ali ima skroz ljubicasto/plavu nozdrvu.Nesto je veci od ovog starijeg,i ima malo kockastiju glavu xD dok je ovaj malo sitniji i ima obliju a nema onih pegica oko kljuna.Ovaj beli cesto zna napasti ovog iz igre al mu ovaj uzvrati iako je jos beba cak je i jaci.Zanima me da li su to dve vrste,da li su muzijak i zenka iste(mozda je zenka manja jer prva napada i brani teritoriju od prvog dana kad sam doneo ovog novog),ili je stvar u genetici ili mozda hrani koju im je davao uzgajivac.Tigrice su uzete kod istog uzgajivaca.Verovatno cu staviti slike obe tigrice.Mislim da je ovaj zeleni cak mesavina standard i obicne.
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitimeSub Jan 19, 2013 11:36 am

Molim za pomoc.
Imao sam leglo od 5 tigrica, i maleni su se spremali da izadju iz gnezda. Jedno jutro sam samo nasao jedno kako se krije u dnu kaveza. Kada sam ga izavadio, ptic je bio bukvalno izmasakriran, ceo kljun ga nema, sa krvavom glavom.
Interesuje me sta se to moglo desiti, potpuno sam zaprepascen.
Hvala na odgovorima...
Nazad na vrh Ići dole
marionikic3




Broj poruka : 7
Datum upisa : 10.03.2013

Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 3:28 pm

Zdravo svima, je l' ima neko savet da mi da kako da stimulisem tigrice da se pare. Muzjak je star godinu i po, a zenka pola godine. Evo i slicice mojih tigrica................................
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 4:00 pm

Mislim da ti je zenka isuvise mlada da bi se parila, moraces da sacekas jos par meseci, tako da nemas potrebe za bilo cim
Nazad na vrh Ići dole
marionikic3




Broj poruka : 7
Datum upisa : 10.03.2013

Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitimeNed Mar 10, 2013 5:31 pm

steva27 ::
Mislim da ti je zenka isuvise mlada da bi se parila, moraces da sacekas jos par meseci, tako da nemas potrebe za bilo cim

Hvala Stiv! Puno si mi pomogao. Wink
Nazad na vrh Ići dole
steva27




Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.04.2012
Lokacija : Prokuplje

Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitimeČet Mar 21, 2013 2:53 pm

Da li ce zenka nastaviti sama da odgaja mlade, ako izvadim mujaka iz kaveza? Mladi jos nisu izasli iz gnezda, najstarije ima oko mesec dana. Muzjaka bi izvadio jer zelim malo da ih odmorim, spojili vec dva legla, a muzjak je non stop proganja pa vidim da je cesto u gnezdu
Nazad na vrh Ići dole
IgorV

IgorV


Broj poruka : 36
Datum upisa : 05.01.2013
Lokacija : Kovačica

Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitimePet Mar 22, 2013 3:11 pm

Da li se mogu tigrice držati sa nimfama?
Nazad na vrh Ići dole
marivaka




Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.07.2013
Godina : 25
Lokacija : beograd

Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitimeSre Avg 14, 2013 10:07 am

predlazem ti da kupis dva kaveza, akozelis da cuvas obe vrste
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mala pomoc Empty
PočaljiNaslov: Re: Mala pomoc   Mala pomoc Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mala pomoc
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Papagaji :: Mali papagaji-
Skoči na: