Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pomoc pri izleganju pilića!

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
viktorija

viktorija


Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.07.2012
Godina : 40
Lokacija : Vranje

Pomoc pri izleganju pilića! Empty
PočaljiNaslov: Pomoc pri izleganju pilića!   Pomoc pri izleganju pilića! Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 6:04 pm

13 je dan kako kanarinka lezi na jajima,medjutim samo jedan je pokusao da izadje pa sam mu ja pomogao tako sto sam malo polomio ljusku i on je polako izasao.Nakon 2 sata primetio sam da je jos jedno jaje malo napuklo pa reko da i tom malisanu malo pomognem u strahu da nece moci da izadje ali sam se veoma uplasio kad sam video da je sva ljigav i na sebi ima krvi,neznam da li ce preziveti i da li ce majka moci da ga hrani.Pomagajte sta da radim????
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Pomoc pri izleganju pilića! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pri izleganju pilića!   Pomoc pri izleganju pilića! Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 7:25 pm

Sledeći put ne diraj jaja,samo možeš da odmogneš umesto da pomogneš.
Mladi kanarinci(bastardi)bez ikakvih problema izlaze iz jajaj kad im dođe vreme.
Sa ovim što si sam izvadio nadaj se najboljem i ne diraj ništa.
Nazad na vrh Ići dole
viktorija

viktorija


Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.07.2012
Godina : 40
Lokacija : Vranje

Pomoc pri izleganju pilića! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pri izleganju pilića!   Pomoc pri izleganju pilića! Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 11:40 pm

Nazalost mali je uginuo a ovaj prvi sto se izveo je ok,sad cekam da vidim sta ce biti sa ostala 2 jaja.POzz!!
Nazad na vrh Ići dole
Ivan/Rex

Ivan/Rex


Broj poruka : 242
Datum upisa : 29.02.2012
Godina : 26
Lokacija : Cacak

Pomoc pri izleganju pilića! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pri izleganju pilića!   Pomoc pri izleganju pilića! Icon_minitimeSub Jul 21, 2012 11:46 pm

Nikad to ne radi, ja sam tako radio samo sa pilicima, pa retko koji je preziveo kojeg sam ja poradjao Very Happy

al dobro na na greskama se uci..
Nazad na vrh Ići dole
viktorija

viktorija


Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.07.2012
Godina : 40
Lokacija : Vranje

Pomoc pri izleganju pilića! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pri izleganju pilića!   Pomoc pri izleganju pilića! Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 12:53 am

Ma vise nikad to necu da radim.Ima sad to da mi je u mislima narednih nedelju dana bas mi ga zao.Ali kao sto kazes na greskama se uci pa sad znam za sledeci put.
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Pomoc pri izleganju pilića! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pri izleganju pilića!   Pomoc pri izleganju pilića! Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 9:55 am

Gubitak samo jedne kapi krvi kod mladih kojma se pomaze na taj nacin je katrastofalan za njih.Bolje je bilo da si zenki pre piljenja dao neku posudu sa vodom da se okupa i tako nadoknadi potrebnu vlagu koja je bila smanjena ovih sparnih dana i tako pomognes mladima da lakse probiju ljusku od jajeta.
Nazad na vrh Ići dole
viktorija

viktorija


Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.07.2012
Godina : 40
Lokacija : Vranje

Pomoc pri izleganju pilića! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pri izleganju pilića!   Pomoc pri izleganju pilića! Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 10:10 am

Jutros izasla i preostala 2 majka ih lepo hrani.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomoc pri izleganju pilića! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomoc pri izleganju pilića!   Pomoc pri izleganju pilića! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomoc pri izleganju pilića!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lezanje pilica vestackim putem uz pomoc INKUBATORA
» Odgoj pilića kod živine
» Leženje pilića prirodnim putem
» Sta da radim?
» Pomoc!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Bastardiranje-
Skoči na: