Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 kalciumi i minerali za papagje

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
batinic

batinic


Broj poruka : 78
Datum upisa : 13.04.2012
Godina : 40
Lokacija : Skopje -Makedonija

kalciumi i minerali za papagje Empty
PočaljiNaslov: kalciumi i minerali za papagje   kalciumi i minerali za papagje Icon_minitimePet Apr 20, 2012 12:35 pm

zanima me dali kalcium di karbonat je ok za papagaje da im se daje kao mineral to je takozvana stocna kreda koja se stavlja u koncentrate za kokoske nosilje i u sve ostale koncentrate za tov i rast e sad ja pripremim jednu smesu koja sadrzi 2kg kalcium di rabonata ali kamencici prosek je oko0.5-1mm posle toga sakupim oko 1kg recnih skoljki i puzeva to sve dobro operem pa zdrobim i stavim u pecnicu na 250c da se ispece i da ubijem bakterije ako ima posle toga stavim 3-4 sipine kosti koje zdrobim oklagijom stavim ljuske od jajaeta isto prepecene u pecnici i oko 0.5 kg recnog crnog peska isto sitnog prosejanog kroz malo krupniju cedaljku lepo opran i ispecen u to sve pomesam zajedno i dosad nisam imao nikakviv problema sa ljuskom od nijednih jaja jedu ga golubovi prepelice papagaji zanima me od iskusniih dali je ovo ok stvar za papagaje i ako nije sta da promenim tu ili sta jos da dodam

pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Dusko




Broj poruka : 230
Datum upisa : 21.11.2011
Godina : 61
Lokacija : Republika Srpska

kalciumi i minerali za papagje Empty
PočaljiNaslov: Re: kalciumi i minerali za papagje   kalciumi i minerali za papagje Icon_minitimeSre Sep 19, 2012 9:36 pm

Samo da obnovim ovu temu, i pitam imali ko vise saznanja u vezi kalcijuma. Ja mislim da je bolji kalcijum u kombinaciji sa fosfatom to jest Dikalcijumfosfat.
Nazad na vrh Ići dole
 
kalciumi i minerali za papagje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: