Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Rezultati parenja....

Ići dole 
+15
zucko
vrscanin
ATOS
momoks
Luckyboy
pero
Alexandar
braneOS
dr.nenad86
dalibor
SrdjanKG
Boban
Santa
malinois
Danijel
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 8:18 pm

braneOS je napisao;
"sa sigurnocu mogu reci da su recesivni muzjaci potomci bjelih ptica."
Na čega se odnosi tvrdnja ?
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 05, 2011 11:23 pm

da su nastali od dominantne x recesivne ptice a potomci od zute ptice
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 4:47 pm

Mene zanima kod ukrstanja u srodstvu dokle se sme ici. Recimo brat i sestra, pa od tog para brat i sestra, pa onda sledeci brat i sestra da li ce doci do nekog deformiteta ili neceg nezeljenog. Pitanje glasi do koliko puta se najvise sme ponavljati brat i sestra od brata i sestre, trudio sam se da budem jasan.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 5:43 pm

Brat i sestra se kod kanarinaca ne pare, ( za ostale ne znam) jer nece ispasti nista dobro, barem ja ne znam da se to radi, pare se otac i cerka, majka i sin, i neka polubraca i polusestre, a direktno brat i sestra ne.
Jer je veliki stepen verovatnoce da ce doci do neke od degeneracija i deformiteta......

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
momoks

momoks


Broj poruka : 191
Datum upisa : 22.04.2010
Godina : 56
Lokacija : Svilajnac

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 6:25 pm

Mene zanimaju papagaji. Znam da se brat i sestra mogu pariti bez problema ali za dalje ne znam. Cak mi je jedan stari iskusn odgajivac rekao da ako je osnovni par papagaja iz divljine mogu da se pare dve pa cak i tri generacije brat i sestra bez poblema. Mene zanuma koliko u tome ima istine, ja sam protivnik toga posto ja ne gajim izlozbene ptice ali zbog premalog broja ptica u Srbiji okreni obrni naidjes na rodjaka nekad i ne znajuci. Konkretno u Srbiji postoji jedan par Ara Severa koji rade. Covek ih izvodi uspesno i do cetiri puta godisnje posto uzima iz gnezda i rucno hrani. Sve are severe u Srbiji pa cak i u Hrvatskoj koliko znam su braca i sestre.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 7:14 pm

caos! u vezi gore pocete teme nesto i od mene:

u pitanju su tigrice Very Happy imam jednu liniju lutina i albina koju sam kupio pre desetak godina u monoru (madarska) od jedne cice koji je tvrdio da ciste ptice selektirane generacijama. od 50 ak komada 18 ili 19 parova sam imao, sve ok bilo lepe ptice su izlazile 100% ne .posle par godina sam uzeo kodnas navodno selektirane mlade koje sam upario sa mojim podmlacima . zamislite ispali su neki indijanci do bola!!! uzeo drugu turu kod nas ,upario sa mojima opet sareni indijanci do besvesti, onda sam upario brata i sestru iz monora i zamislite ciste ptice izlaze cisto zute i cisto bele bas kao roditelji i kao babe i dede.

znaci mislim da se moze pariti brat i sestra ali kolk puta to ne znam . i dan danas imam tu jednu cisti liniju ali su sad 1. generacija brat i sestra
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 10:42 pm

dr.nenad86 je napisao
Brat i sestra se kod kanarinaca ne pare, ( za ostale ne znam) jer nece ispasti nista dobro, barem ja ne znam da se to radi, pare se otac i cerka, majka i sin, i neka polubraca i polusestre, a direktno brat i sestra ne.
Jer je veliki stepen verovatnoce da ce doci do neke od degeneracija i deformiteta......

Kako jako radoznali ne bi došli u napast mislim da tvrdnju treba i obrazložiti.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePon Feb 14, 2011 10:53 pm

mislis da stavim slike kao dokaz?
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 6:11 pm

Koliko sam razumio INO ptice ste parili među sobom. Zašto niste radili preko normala i tako im povratili imunitet. Zanimljivo je INO ptice kombinirati sa duplim španglom. To su bijele ili žute ptice sa tamnim nogama i očima. Za početak ćete zadržati žuto ili bijelo jato i vrlo lako povratiti INO faktor s tim da špangli imaju (po mogućnosti) dupli tamni faktor, jer ćete tako doći do lutina sa dubokom žutom bojom.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 15, 2011 7:33 pm

evo slikao sam ptice samo da prebacim na racunar pa cu ih postaviti,

bas tako kako kazes zanimlji vo je , ako ne probas ne znas a tigrica ti je za takve stvari nije isto ako zeznes ptice od 2 e ili 200 e ,bar kod mene,ja nisam imao od koga da pitam neke stvari, u ono vreme nije bilo neta ,samo par knjiga najvise na nemackom, posto ne znam nemacki.....

sad je puno lakse odes na forum , logujes se , pa pitas i evo odgovora

u svakom slucaju mislim da sam odabrao brzi ali sad vidim i tezi nacin da odrzim jednu cistu liniju .
ako imas jos nekih iskustva ja sam uvek otvoren da ih saslusam i da ih isprobam ako imam mogucnosti
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeČet Feb 17, 2011 12:23 am

Dali neko zna kakvi ce biti kanarinci od parenja-crveni satine i zenke ahat pastel?
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePet Feb 18, 2011 6:14 pm

vrscanin ::
Dali neko zna kakvi ce biti kanarinci od parenja-crveni satine i zenke ahat pastel?

Muzijak satine crveni X zenka ahat pastel........


Muzijaci normal nosioci pastele i satine mutacije

Zenke satine........



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 4:12 pm

Što se tiče serije:
1. Otac može biti smeđe serije pa su sinovi crno-smeđe serije.
2. Otac može biti izabela serije pa su sinovi ahatne serije.
3. Otac može biti smeđe serije, nosioc izabela serije pa sinovi mogu biti i crno-smeđe i ahatne serije.
4. Kćeri od oca nasljeđuju i mutaciju i seriju (smeđu, izabela ili obje)
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 4:44 pm

pero ::
Što se tiče serije:
1. Otac može biti smeđe serije pa su sinovi crno-smeđe serije.
2. Otac može biti izabela serije pa su sinovi ahatne serije.
3. Otac može biti smeđe serije, nosioc izabela serije pa sinovi mogu biti i crno-smeđe i ahatne serije.
4. Kćeri od oca nasljeđuju i mutaciju i seriju (smeđu, izabela ili obje)


Tako je pero, ja nisam hteo da nagadjam ni serije, ni boju, ni intenzitet, kakvo pitanje je postavio, tako sam i odgovorio............



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
pero

pero


Broj poruka : 163
Datum upisa : 20.04.2010
Godina : 71
Lokacija : Darda, Hrvatska

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 6:45 pm

Ponavljam se na više mjesta u nadi da će korisnici foruma svatiti da postavljaju pitanja iz kojih slijede felerični odgovori. Može biti nešto sasvim drugo i ispasti će da netko ne poznaje štivo.
Mislim da bi se najprije trebalo uputiti na dostupnu literaturu, a kad se želi determinirati kanarinac boje uzeti ocjensku listu gdje se nalazi sve što treba.
Nazad na vrh Ići dole
vrscanin




Broj poruka : 41
Datum upisa : 19.09.2010
Lokacija : Vrsac

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 9:35 pm

Hvala na savetu,satine je iyabelne serije.
Nazad na vrh Ići dole
zucko

zucko


Broj poruka : 113
Datum upisa : 14.03.2010
Lokacija : Veliko Gradiste

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 06, 2011 11:05 pm

Pre par dana pitali su me sta bi od ovoga moglo da ispadne a ja nisam imao pojma ni kako ova kanarinka izgleda. Pa ako moze misljenje iskusnih kolega. Mozaik kanarinka(bela sa sivim crticama) X stiglic/zelentarka.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 11:51 pm

dr.nenad86 ::
Brat i sestra se kod kanarinaca ne pare, ( za ostale ne znam) jer nece ispasti nista dobro, barem ja ne znam da se to radi, pare se otac i cerka, majka i sin, i neka polubraca i polusestre, a direktno brat i sestra ne.
Jer je veliki stepen verovatnoce da ce doci do neke od degeneracija i deformiteta......

Pozdrav cheers

Što se tiče incesta brata i sestre spominje se na više mjesta, ali nitko nije odgovorio ZAŠTO ?

Da li je netko pokušao i uvjerio se da nije dobro ?

Nazad na vrh Ići dole
igorsand




Broj poruka : 201
Datum upisa : 11.03.2010
Lokacija : Zrenjanin

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 13, 2011 5:14 pm

ATOS ::
caos! u vezi gore pocete teme nesto i od mene:

u pitanju su tigrice Very Happy imam jednu liniju lutina i albina koju sam kupio pre desetak godina u monoru (madarska) od jedne cice koji je tvrdio da ciste ptice selektirane generacijama. od 50 ak komada 18 ili 19 parova sam imao, sve ok bilo lepe ptice su izlazile 100% ne .posle par godina sam uzeo kodnas navodno selektirane mlade koje sam upario sa mojim podmlacima . zamislite ispali su neki indijanci do bola!!! uzeo drugu turu kod nas ,upario sa mojima opet sareni indijanci do besvesti, onda sam upario brata i sestru iz monora i zamislite ciste ptice izlaze cisto zute i cisto bele bas kao roditelji i kao babe i dede.

znaci mislim da se moze pariti brat i sestra ali kolk puta to ne znam . i dan danas imam tu jednu cisti liniju ali su sad 1. generacija brat i sestra

Kakve su ti to ptice ispale kao indijanci sarene?? Kako sarene? Pario si dve lutino ptice i dobio si sta? I sta podrazumevas pod tim da su selektirane generacijama? Sta je bila poenta te selekcije?
Nazad na vrh Ići dole
ljubaribolovac

ljubaribolovac


Broj poruka : 32
Datum upisa : 26.02.2011
Godina : 55
Lokacija : BEOGRAD

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 10, 2011 2:54 am

može li malo detaljnije o genetici kod papagaja i parenju po krvnom srodstvu
i šta se dobije uparivanjem zelene i žute kozice ima li veze koje je boje pri tome mužjak a koje ženka
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePet Nov 22, 2013 1:40 pm

evo jedno zanimljivo pitanje.
kolega mi kaže da je prošle godine pario 2 bijela recesivna kanarinca sa crvenim očima i od mladih je dobio 3 bijela crnih očiju.
zna li netko zašto i kako.Very Happy 
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 26, 2013 5:51 pm

ticar ::
evo jedno zanimljivo pitanje.
kolega mi kaže da je prošle godine pario 2 bijela recesivna kanarinca sa crvenim očima i od mladih je dobio 3 bijela crnih očiju.
zna li netko zašto i kako.Very Happy 
genetićari di ste
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimeNed Dec 01, 2013 10:34 pm

e moji uzgajivaći niko nema pojma
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePon Dec 02, 2013 10:03 pm

evo i ja nesto da kazem u genetici evo na primer i kod ludi kad se rode na primer bliznaci oni mogu da nelice jednim na drugim a to je samo spolno a u krvi i u genecki su srodne to nema veze. tako se i kod ptica ako su na primer kanarinci jedne boje a ispade od njih neko pile sa malo nastrane da su mu sare to je samo spolno a u genetici su srodne. Ako ih opet ukrstis dobices neke mlade ciste rase. Zato ih ne potcenujte.Ja cuvam jednu rasu golubova neki izlaze sa malo pogresne sare ali ja oped vadim mladi sa cistom sarom. Imam jedan prijatel sta se zanima sa orlima u zoloski vrt on je geneticar i kaze da uvjek ispade neki od orlova sa posvetlu saru na perja ili sa nekom razlicitu saru na perje nto nema veze nemojte da podcenjivate vase ptice vakvi su takvi su u genetici su svi srodne.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitimePet Jan 10, 2014 6:12 pm

ticar ::
evo jedno zanimljivo pitanje.
kolega mi kaže da je prošle godine pario 2 bijela recesivna kanarinca sa crvenim očima i od mladih je dobio 3 bijela crnih očiju.
zna li netko zašto i kako.Very Happy 

zato što je mužijak imao izabel crveno oko a ne satinet crveno oko.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Rezultati parenja.... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Rezultati parenja....   Rezultati parenja.... - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Rezultati parenja....
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» problemi kod parenja
» Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Genetika-
Skoči na: