Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Patuljasta viandota

Ići dole 
+2
SDnebojsa
mnedel3
6 posters
AutorPoruka
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeČet Mar 29, 2012 6:33 pm

Ovaj možete napisati sve oko patulljaste wiandotte.

Ja imam doma jedan par. Vrlo me zanima, kako se budo obnesle. Koka već ima 12 jaja.
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 12:37 am

Pozdrav kolega vidim niko nista o najpopularnijoj patuljastoj rasi u Nemackoj,ja nisam vican pisanju ali jesam u gajenju.Trenutno sa mojim kolegama iz udruzenja imamo u Plavoj,Belo crnoj kolumbija,Zuto crnoj kolumbija,Crnoj,Srebrnoj,Brezovoj,Graorastoj iBeloj boji.pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 11:11 am

Puno vam hvala što ste odgovorili. Ali još uvjek neznam ako se patuljasta viandtoa opče razkvocka. Ja sam stavio nešto jaja drugoj domači koki koja sedi na jajima već 2 tijedna. Još tjeden dana i videli bomu kakvi so mali pilići. Ja ih imam u bjeloj barvi s črno obrobo.
Pozdrav iz Slovenije! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 12:57 pm

bas me interesuju na slici da viim te vijandote jer i jasam ih drzao te rase imaosam ija patulase vijandote inace sebavim sa ovim hobi preko 30 od male noge sve ove teksto ve sto ih pisete na forumu ja ih znam i stvarno su zanimlive i dobroje sto prenosite znanje ludima znaci ludi trebaju dosta da se informiraju daucu za zivinu kako treba dase ponasaju onjima odakle potiknu rase kakosu doneseni kod nas u evropi kako suserasirili itakoze jasam sam zasve ifformiram i mnogomngo sam naucio znaci ovo sto vi pisete ja sve znam na pamet javise sam ucijo vakve stvari nego sto sam ideo u skoli moj ujak je nosijo knjige za ukranezivine ima osam neke knige i brosure i 1950 godine pozdrav imnogo srece u uzgoju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 3:20 pm

Bom stavio slike naslednji tedan, dok bodu piliči.

Još uvjek neznam dali se bude patuljasta viandota razkvockala.
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 4:19 pm

pa vidi ovako kolega one u prncipu nekvace sedogaza mnogo redko i da zakvace ali mnogo retko nikada ne biti preporucijo da stavja jaja u inkubator jer to nije prirodno jer majka sije majka pa ako nemas kvacku od njih stavi jaja pod neku drugu koku jer u inkubator da stavjas jaja to nisu zdravi pilici jer se doga za da izlaze pilici sa deformiteti krivi prstima i drugo znaci u inkubator postoi i zdracenje i zato izlaze posle tekve pilici jasam to odavno primetio pozdrav i mnogo strece u uzgoju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 5:26 pm

Deformacija može nastati iz više razloga.
a) Prestara jaja B) genetske napake c) krvna rodbina med koko i pjetelom. To so vse prirodno.
U inkubatoru ako je temperatura in vlažnost dobra i ako so jaja friška i dobra se izvali vse. Do deformacije pride ako je temperatura ili/i vlaga netočna.
Nazad na vrh Ići dole
Toni72

Toni72


Broj poruka : 162
Datum upisa : 15.03.2010
Godina : 51
Lokacija : Skopje

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeNed Apr 22, 2012 5:58 pm

vidivako od staro jaje nikad se nemoze ispiliti ja sam primetio kad stavim jaja ispod kvacke nikad mi se nije dogodilo da su pilici sa deformitetom, dok kad stavim u inkubator obavezno imam pilice sa deformitet. Drugo o krvnim rodbinom, evo vidi vako i za ovo da poricamo ako naprimer su rod oni gube kvalitet i izgled a ne na primer deformacije to nema blage veze sato jasam sve ispitao to i sam zaklucio pilici sto sevedu u imkubator to nisu zdravi potomci ja kad stavjam jaja pod kvocke nikada nisam imao takve probleme jer ja se bavim sa ukrasnom zinvinom vise od 30 godina i mi svi familijarno bavimo se sa uzgajivanje kokoska
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimePon Apr 23, 2012 12:14 am

Kolega Toni ti si delimicno u pravu.Uvek je najbolje sve sto je prirodno jer sto majaka priroda ugodi od toga bolje nema.Ali inkubatori nisu napravljeni da bi se zivinarstvo unazadjivalo vec unapredjivalo.Sa DOBRIM inkubatorom mozes da planiras podmladak a sa kvockama ne,a da ne pricam o kolicini pilica.Dobar inkubator sa dobro nastelovanim parametrima nikad ne daje lose rezultate cak naprotiv odlicne,to govorim iz licnog iskustva.Bez uvrede ali ja mislim da ti volis zivinu ali imas lose iskustvo sa losim inkubatorima ,a cak i malo manje znanja,jer u gajenju domacih kokosaka i rasnih ipak postoji razlika,a ako nisi gajio rasnu zivinu onda nemoj ovako da delis savete.Inace pat.Vijandota je odlicna nosilja i spada u najradije gajenu patuljastu rasu u Nemackij a takodje je i dobra kvocka.Slozicete se da su Nemci ipak ispred nas u mnogo cemu.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimePon Apr 23, 2012 7:39 am

Slažem se s vama SDnebojsa.
Vidjeti čemo ako se bo moja patuljasta viandota raskovockala.
Nazad na vrh Ići dole
Grković




Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.05.2012
Lokacija : Sombor

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeČet Maj 10, 2012 9:18 pm

Patuljasta viandota 41914226079368065741010.th

Patuljasta viandota 40156026079331065744710.th

Patuljasta viandota Thumbnmail
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimePet Maj 18, 2012 12:07 am

Drugar da li su ovo tvoje vijandote ili si slikao na izlozbi u Somboru,ako smem da se usudi da dam ocenu/koka je solidnog kvaliteta dok petao ima lose drzanje tela,kratka ledja i i samim tim i rep ne dolazi do izrazaja pa izgleda lose.
Nazad na vrh Ići dole
Grković




Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.05.2012
Lokacija : Sombor

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimePet Maj 18, 2012 9:54 pm

Moja živina na izložbi u Somboru.
Nazad na vrh Ići dole
SDnebojsa




Broj poruka : 58
Datum upisa : 21.01.2012
Godina : 50
Lokacija : Smederevo

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeSre Jul 18, 2012 12:33 am

Pozdrav uzgajivacima Patuljasta vijandote,kolega Grkovicu da li je bilo podmladka i da li si nabavljao neku novu boju,
Nazad na vrh Ići dole
mnedel3




Broj poruka : 39
Datum upisa : 27.06.2011
Godina : 32
Lokacija : Slovenija

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeNed Jul 22, 2012 10:57 am

Patuljasta viandota Wiandote1
Moje srebrne patuljaste wiandote izvalile so se 21.7.2012Patuljasta viandota Wiandote1
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/198/wiandote1.jpg/
Nazad na vrh Ići dole
Grković




Broj poruka : 5
Datum upisa : 02.05.2012
Lokacija : Sombor

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeUto Jul 24, 2012 10:29 pm

Samo bela i to onako čisto iz ljubavi gotovo desetak godina, imam nekih dvadesetak pilića i to mije maksimum
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeSre Jul 25, 2012 11:41 pm

Koja je velicina prstena kod ove rase?
Nazad na vrh Ići dole
dusan dragan

dusan dragan


Broj poruka : 325
Datum upisa : 27.09.2010
Godina : 53
Lokacija : Nis

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeČet Jul 26, 2012 11:14 am

15-13
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitimeČet Jul 26, 2012 8:43 pm

Hvala na pomoći, veliki pozdrav za Niš
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Patuljasta viandota Empty
PočaljiNaslov: Re: Patuljasta viandota   Patuljasta viandota Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Patuljasta viandota
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Patuljasta jokohama...
» Patuljasta kokinkina...
» Patuljasta brama...
» Patuljasta italijanka
» Patuljasta holandska cubasta

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Ukrasna Zivina :: Patuljasta zivina-
Skoči na: