Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 spirulina modrozelena alga

Ići dole 
+4
ATOS
florida
kelies
vladogouldovi
8 posters
AutorPoruka
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimePon Jan 23, 2012 10:21 pm

Poceo sam pticama u svakodnevnu ishranu ubacivat prah modrozelene alge spiruline.po mojim saznanjima kanadski i pticari floride su pudjeli za njom.bogata je vitaminima i proteinima.moje su je ptice dobro prihvatile.dali neko od vas ima nekakva saznanja o stetnosti ili iskustva s njom?
Nazad na vrh Ići dole
kelies

kelies


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.10.2010
Godina : 47
Lokacija : Zrenjanin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeUto Jan 24, 2012 3:09 am

Ja alge dajem odavno. Dosao sam na tu ideju sasvim slucajno. Alge u prahu mozes dodavati u jajcanu hranu. Alge koje trenutno dajem pticama su u ljuspicama, ne u prahu , i dajem ih ciste, pa ptice same biraju sat im se dopada. Kanarinci je veoma rado jedu, kao i prepelice kojih ima nekoliko vrsta. Po meni, najbitnije u tim algama je jod, svi znamo koliko je vazan za ptice...
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeUto Jan 24, 2012 3:08 pm

Nju i mjesam sa jajima.pokazuje se kao dobar dodatak prehrani.nisam nigdje procito da neko u nas koristi spirulinu osim dobro nam poznatog gospodina Pticara
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 8:39 pm

jako je dobro sto ubacujes spirulinu jako je dobra kao dodatak ishrani!!!
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 8:43 pm

vladogouldovi ::
Nju i mjesam sa jajima.pokazuje se kao dobar dodatak prehrani.nisam nigdje procito da neko u nas koristi spirulinu osim dobro nam poznatog gospodina Pticara

i ja koristim spirulinu i ialgatabs 100 % ni
koji se koristi u akvaristici za prehranu algara i biljojede





















Nazad na vrh Ići dole
Matija95

Matija95


Broj poruka : 643
Datum upisa : 12.12.2011
Godina : 28
Lokacija : Indjija

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 8:59 pm

Po kojoj ceni mogu naci tu algu ?
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Jan 25, 2012 9:17 pm

iskreno da ti kazem nekad sam uzimao na desetak kile dok sam gajio ribice sad uzimam od jednog priljatelja akvariste 100g je meni skoro pola godine dosta , sad kolko kosta atvarno ne znam, samo znam proizvodaca u nemackoj i naziv tablete
Nazad na vrh Ići dole
kelies

kelies


Broj poruka : 16
Datum upisa : 25.10.2010
Godina : 47
Lokacija : Zrenjanin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:01 am

Pokusajte naci po petshopovima alge kao dodatak ishrani za pse i macke. Postoji dosta preparata za negu dlake , boju krzna itd...
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:07 am

Ovo sto na koristim je za ljudsku upotrebu.isusena alga uprahu.citao sam da i neki strani pticari koriste spirulinu za ljudsku upotrebu jer je cista alga bez dodatka ikakvih kemikalija
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:14 am

vladogouldovi ::
Ovo sto na koristim je za ljudsku upotrebu.isusena alga uprahu.citao sam da i neki strani pticari koriste spirulinu za ljudsku upotrebu jer je cista alga bez dodatka ikakvih kemikalija

samo treba paziti da nisu sa sastavom za mrsavljenje Very Happy ja koji koristim je za jacanje boja ribica prirodnim putem sastav je od 9 vrsta algi

mislim da odgovara i onaj za pse i za macke sto se koristi za dlaku ali bi morali videti sastav algi, jer posteje neke alge koje su za mrsaljenje
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:16 am

Nije za mrsavljenje vec kao dodatak prehrani.pokazale su se dobro.
Nazad na vrh Ići dole
ATOS

ATOS


Broj poruka : 200
Datum upisa : 12.02.2011
Godina : 50
Lokacija : tu i tamo

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:19 am

ako te ne mrzi posalji na pm naziv
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeČet Jan 26, 2012 12:39 am

To za ribice je odlicna stvar.ja je nekoristim.u spirulini imam sve sto mi treba a sto posto je prirodna mljevena alga.ima proteina,vitamina,ponajvise iz B kompleksa,odlucno djeluje na crjevnu mikrofloru.antitoksicna je.sadrzi 0.5%beta karotena.minere itd.
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeUto Jan 31, 2012 1:09 pm

spirulina modrozelena alga 200thumb
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 9:47 pm

ja mojima dajem kvikovu spirulinu i zadovoljan sam.jbg neznam da kacim ove slike poslao bi i ja sliku. jos sam mlad naucicu hahah...
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Feb 01, 2012 10:00 pm

Ja sam isto jedva skuzio slike stavljat.dobra je svaka samo da je cisti proizvod spiruline
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimePet Feb 17, 2012 12:29 am

Vlado jel to ova alga ?
[img]spirulina modrozelena alga Spirulinacistabiofaktor.th [/img]

Kosta 1000din,ako nekog zanima neka mi se obrati preko pm,ja cu da mu posaljem link....Smile
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimePet Feb 17, 2012 10:32 am

Moze i ta.samo da je cista spirulina
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimePet Feb 17, 2012 10:37 pm

Evo sta pise na pakovanju :
Spirulina je dodatak hrani za životinje.
Spirulina sadrži širok spektar vitamina, minerala i aminokiselina.
Spirulina je bogata sa gvožđem, vitaminima grupe B i beta karotinom.
Spirulina ima značajan uticaj na imunološki sistem.
Ima detoksikacioni efekat za jetru, bubrege i krv.
Spirulina pomaže u toku tretmana diabetesa i u toku smanjenja mase životinja.
Nazad na vrh Ići dole
dimitrije




Broj poruka : 30
Datum upisa : 27.01.2012

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimePon Feb 27, 2012 1:54 pm

Ja imam spirulinu, ali je ptice nece ni da okuse. Ne znam kako da ih ubedim u to.Probao sam da je stavim u jajcanu hranu,ali ni u tom obliku je nece
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Feb 29, 2012 10:36 pm

Nisu ni moje htjele ali kad nema drugoga da vidis kako pocnu jest.umjesam jaja,sjemenje i spirulinu zajedno i prvo pojedu sjemenje ali kad guza ogladni pojedu i jaja
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 5:09 pm

Kakvih iskustava imate sa spirulinom za ljudsku upotrebu, tablete su modrozelene boje, neki ptičari ovde je samo izmrve i mesaju sa jajčanom hranom, može se naći u humanim apotekama, ja sam kutiju dobio od rođaka iz Švedske u kutiji ima oko stotinak tableta.
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeSre Feb 19, 2014 5:18 pm

Ja sa davao tablete u pocetku,na mlinac za kavu sam mljeo.sad kupujem u prahu takodjer za ljudsku upotrebu
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimeČet Feb 20, 2014 6:31 pm

Znači mogu se naći i u prahu za ljudsku upotrebu? Meni su nudili samo kao tablete...
Nazad na vrh Ići dole
vladogouldovi

vladogouldovi


Broj poruka : 282
Datum upisa : 22.01.2012
Godina : 35
Lokacija : cepin

spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitimePet Feb 21, 2014 8:00 am

mogu da
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





spirulina modrozelena alga Empty
PočaljiNaslov: Re: spirulina modrozelena alga   spirulina modrozelena alga Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
spirulina modrozelena alga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: