Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Mitarenje ptica(bastarda)

Ići dole 
+15
ikica13
Marjan
dr.nenad86
dragan67
farmacy
bastard kv
Bogdanik
gorany82
BORA
Zika
Danijel
Siskin
Ivica
sestoperac
Laza
19 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
bastard kv




Broj poruka : 24
Datum upisa : 03.10.2010
Godina : 52
Lokacija : kraljevo

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimePet Okt 08, 2010 10:47 pm

i koi je sad dobar da prestanu sa micenjem crni ili beli
Nazad na vrh Ići dole
Ivica

Ivica


Broj poruka : 51
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 48
Lokacija : Skopje

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSub Okt 09, 2010 10:59 pm

bastard kv ::
i koi je sad dobar da prestanu sa micenjem crni ili beli
Nijedan. Crni rekao sam da nikad nisam davao, a beli dajem cisto kao preventivu, jer je to prirodan antibiotik. Mislim da luk nema nikakve veze sa prestankom mitarenja. Za to je najbolje koristiti neki preparat, pr. Nekton-bio.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimePet Nov 26, 2010 10:33 pm

Pozdrav svima! Imam jedan problem. Danas sam od prijatelja dobio kanarinku ali skroz ćelavu. Zadnja polovina glave joj je gola. Šta da radim?
Pomagajte!!!
Nazad na vrh Ići dole
dragan67

dragan67


Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.09.2010
Godina : 56
Lokacija : Paracin

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 9:23 am

tu mozda nema pomoci nisi naveo dali je cubanka, jer kada se pare dva cubasta kanarinca u potomstvu dolazi do celavosti, mozda su i paraziti pa tretiraj protiv parazita i daj joj neke vitamine za perje.
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 9:32 pm



Neznam hoće li se videti slika kanarinke s kojom imam problema zbog ćelavosti. Neko mi danas reče da je mažem rastvorom sode bikarbone.
Mislim da je bila ćubasta. Šta mi vi predlažete?Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 2gfotka2001j
Nazad na vrh Ići dole
dragan67

dragan67


Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.09.2010
Godina : 56
Lokacija : Paracin

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimePon Nov 29, 2010 10:29 pm

tu nema pomoci kao sto sam ti rekao kada se pare dva cubasta to se desava u potomstvu nego nema veze nadji joj muzjaka koji nema cubu i koji ne potice od cubana i pri tom da je dobro operjan i upari je sa njim, mislim da ce dati dobro potomstvo
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 30, 2010 5:47 pm

Nikako da ubacim sliku!
Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Fotka2002
Nazad na vrh Ići dole
farmacy




Broj poruka : 62
Datum upisa : 03.11.2010
Godina : 60
Lokacija : Vučje, Leskovac, Srbija

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 30, 2010 5:55 pm

Sad sam je valjda ubacio tako da možete videti o čemu se radi. Mislim da je ćubanka (bila pre ćelavosti). Može li se ona pustiti na parenje sa kanarincem koji ovako izgleda.https://2img.net/r/ihimizer/img406/6540/kanarinac.jpg
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 30, 2010 9:31 pm

Mozes pariti sta god hoces za svoju dusu ali nista neces dobiti sto ce moci na izlozbu....



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Dec 01, 2010 12:39 am

cat affraid Od prilike to.............. pig



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeUto Sep 20, 2011 3:29 pm

MITARENJE KOD PTICA
Mitarenje ili zamena starog perija sa novim kod ptica je proces koji se odvija spontano krajem leta i početkom jeseni (avgust-septembar). Taj period smatram za idealno vreme za,, pravilno,, mitarenje. Ali moram da napomenem da to važi za one ptice koje odgajivač čuva i odgaja po režimu JESENJE MITARENJE, ZIMSKO MIROVANJE I PROLEĆNO RAZMNOŽAVANJE. Praksa je dokazala da samo tako ptice držane, negovane i hranjene imaju dobar preduslov za dobru reproduktivnu sezonu i naravno jesenje MITARENJE.

Svaku staru pticu u toku godine čeka Mitarenje! Jer mitarenjem ptica zamenjuje staro, okrzano i utrošeno perje, koje nemože da obavlja svoju glavnu funkciju da održava telesnu temperaturu ptice i savršen let. Sa završetkom othranjivanja mladih i početkom hladnijih noći prirodnim putem stare ptice kreću sa mitarenjem.

Mlade ptice iz prvih legla mitarenje počinju početkom avgusta dok drugo to jes treće leglo( mladi) iz dosadašnje prakse koju sam stekao mitarenje počinju u drugom mesecu to jes odmah po osamostaljivanju. Mnogima je poznato da po navršetku drugog i početka trećeg meseca života otpočinje mitarenje kod mladih ptica. Ali zadnja legla koja se završavaju krajem avgusta i početkom septembra. Teraju mladu pticu odmah u mitarenje a poneke mlade ptice kreću sa mitarenjem odmah po napustanje gnezda na dvadesetak dana od izleganja.

Nekoliko bitna pravila kojima se rukovodim u procesu mitarenja su:

- Odvajanje mladih ptica i smeštaj u zasebnim mini volijerama dimenzija 80*50*40
- Odvajanje starih ptica po polu i smeštaj u volijerama dimenzija 140*70*110(tri ptice)
- Higijenu u tom periodu održavam na vrhunski nivo, jer ptice u procesu mitarenja to traže od odgajivača!
- Ishranu prilagođavam procesu mitarenja, pojačavam zrnastu hranu (CARDELINO PREMIJUM+ MONITOBINU smešu semena za sve vrste cajzli CARDINAL). Semenom bogatim mastima( suncokret, niger i kao vrhunska hrana za taj period PERILA). Odnos tih hrana procentualno je 30%+ 40%+ 10%+ 10%+ 10%. Uz obavezni dodatak nedozreli čičak i KRASTAVAC!
- Dodajem MULTI-VIT tri dana u nedelji 1g na 250 ml sveže vode. Prilikom dodavanja MUTA –VIT preparata proizvođač je napomenuo da uz njega nikako netreba davati tog dana zeleniš, voće i povrće.
- Jednom u nedelji dodajem meku hranu FRUTI PATEE.
- Svakodnevna zamena vode za piće i kupanje koju Ja u vrelim danima menjam dva puta na dan.
- Svakodnevna kontrola volijera od mogućih pojava VAŠI, koje se u tom periodu najviše pojavljuju. Zato Moj savet je. U fazi mitarenja izbegavajte bilo kakva donošenmja ptica sa strane. Kao drugo prilikom donošenja ptice koja je otpočela mitarenje imate dobre šanse da zaustavite mitarenje kod pomenute ptice iz razloga što je u fazi mitarenja ptica naj osetljivija na bilo kakve promene: smeštaja, hrane, vode … Samim tim možete da imate više štete nego koristi. Jer ptica koja nije završila mitarenje do kraja neće imati repruduktivnu moć tokom prolećnog razmnožavanja.
- U fazi mitarenja bilo kakav stres može da prouzrukuje da ptica zaustavi mitarenje ili da uđe u neželjeno produženo mitarenje (francusko mitarenje), koje se manifestuje otpadanjem starih i novih pera i pojave golih površina na telu ptice. Utakvim slučajima život ptice je u opasnosti i treba odmah reagovati u otklanjanju svih nepravilnosti koje su izazvale stres kod ptice. Najčešći uzročnici stresa su: vaši, miš, zemljotres male snage, preterana buka i tranzicija u odgajivačnici, hvatanje ptice, previše ptica u volijeri …..

Ovo je samo primer, kako ja održavam svoje ptice u vrhunski nivo, to jes ispunjavam sve njihove potrebe u fazi MITARENJA.

Ovo nije pravilo za PRAVILNO mitarenje ali kod mene u mojoj maloj uzgajalištu itekako daje dobre rezultate .

Autor- Marjan Stanijev iz Pirota


Poslednji put izmenio Marjan Pirot dana Ned Dec 23, 2012 7:17 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
ikica13

ikica13


Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.08.2011

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 3:10 pm

Pozdrav, molim za pomoc!!!
Imam kanarinca koji je pre 10-ak dana poceo da odbacuje perje. Desava se to da stalno cist perje, cese se i mase krilima a opada mu i veliko i malo perje. Inace jede normalno, peva sa promuklim glasom i gresi u pesmi. Skakuce po kavezu mnogo manje nego pre, cesce je miran. Dajem mu belgijsku hranu sa vocem, povrcem jajima i mineralima. Kavez mu cistim svako vece. Ovo je moj prvi kanarinac pa ne znam da li je ovo normalno. Proredilo mu se perje na telu, vratu i glavi. Unapred HVALA
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 4:06 pm

ikica13 ::
Pozdrav, molim za pomoc!!!
Imam kanarinca koji je pre 10-ak dana poceo da odbacuje perje. Desava se to da stalno cist perje, cese se i mase krilima a opada mu i veliko i malo perje. Inace jede normalno, peva sa promuklim glasom i gresi u pesmi. Skakuce po kavezu mnogo manje nego pre, cesce je miran. Dajem mu belgijsku hranu sa vocem, povrcem jajima i mineralima. Kavez mu cistim svako vece. Ovo je moj prvi kanarinac pa ne znam da li je ovo normalno. Proredilo mu se perje na telu, vratu i glavi. Unapred HVALA


Pozdrav ikice13,
To sto se tvom kanarincu desava je normalno, usao je u fazu mitarenja ( menjanja perja) To sto stalno cisti perje je normalna rekacija kanarinca u fazi mitarenja, a i to sto je mirniji sada je zbog mitarenja, jer kada menja perje nije aktivan kao sto je to uobicajeno.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ikica13

ikica13


Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.08.2011

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 4:51 pm

dr.nenad86 Veliko HVALA Very Happy
Bila sam bas zabrinuta za njega. Moje postovanje i pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 4:53 pm

ikica13 ::

Pozdrav ikice13,
To sto se tvom kanarincu desava je normalno, usao je u fazu mitarenja ( menjanja perja) To sto stalno cisti perje je normalna rekacija kanarinca u fazi mitarenja, a i to sto je mirniji sada je zbog mitarenja, jer kada menja perje nije aktivan kao sto je to uobicajeno.


Pozdrav cheers

Veliko HVALA Very Happy Bila sam bas zabrinuta za njega. Moje postovanje i pozdrav![/quote]

Nema razloga za brigu !

Samo mu daj sto vise suncanih sati, voce, vitamine, minerale i kupanje, i izmitarice se on ubrzo.


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ikica13

ikica13


Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.08.2011

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 5:08 pm

Sve sam to primenila, posmatram ga non stop, provetravam prostoriju... Da li da mu ubacim i vitaminske stapice? Inace hrana koju koristim je Versele-laga.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 5:16 pm

Hrana je ok, a sto se tice vitaminskih stapica, ne moze da skodi, daj mu i kupalicu da se kupa da sto pre promeni perje.



Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
ikica13

ikica13


Broj poruka : 5
Datum upisa : 15.08.2011

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 5:20 pm

dr.nenad86 ::
Hrana je ok, a sto se tice vitaminskih stapica, ne moze da skodi, daj mu i kupalicu da se kupa da sto pre promeni perje.



Pozdrav cheers

Kupalica mu je stalno okacena na vrata moze slobodno da se kupa kad god hoce, a obicno mu menjam vodu ujutru.
Pozdrav i HVALA Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
dragan67

dragan67


Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.09.2010
Godina : 56
Lokacija : Paracin

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSre Sep 28, 2011 9:36 pm

daj mu i krastavac svaki dan on ubrzava mitarenje
Nazad na vrh Ići dole
madnesstears




Broj poruka : 26
Datum upisa : 30.10.2010
Godina : 38
Lokacija : Senta

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeČet Sep 29, 2011 1:10 pm

Pozdrav svima!
Kupio sam kanarinca sredinom juna, krajem juna počeo je sa mitarenjem, i prestao je sa pevanjem Sad je kraj septembra i u kavezu još uvek nalazim sitna perja, ponekad tiho zapeva, da li još traje mitarenje, i da li je normalno da mitarenje traje tri meseca?
Nazad na vrh Ići dole
sasad




Broj poruka : 17
Datum upisa : 06.12.2010
Godina : 62
Lokacija : brisel

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 01, 2011 1:02 am

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 1949788547_1
Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 1949783879_1
Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 1949799257_1
Nazad na vrh Ići dole
Gagi77

Gagi77


Broj poruka : 9
Datum upisa : 25.02.2012
Godina : 46
Lokacija : Jagodina

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 12, 2012 11:33 am

Pitanje za iskusnije ptičare u vezi bastarda.Imam dva bastarda stari dve godine koje držim od skoro u prostoriji sa kanarincima.Da li u toku mitarenja mogu da prihvate neku turu od kanarinaca ili ne?Jel neko imao ovaj problem?
Nazad na vrh Ići dole
dimče mk

dimče mk


Broj poruka : 4
Datum upisa : 18.03.2012
Lokacija : kumanovo

Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 12, 2012 12:39 pm

gagi77



na mitarenje če prihvatit kanarinsku pjesmu ...jedino ako ti več ne smeta da ti baster pjeva ko kanarinci
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Mitarenje ptica(bastarda)   Mitarenje ptica(bastarda) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mitarenje ptica(bastarda)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Medjugradska izlozba ptica Drustvo za zastitu i odgoj ptica,,SLAVUJ” iz Beograda, 21.11- 24.11.2013.
» Francusko mitarenje
» Prerano mitarenje
» Mitarenje u nezgodno vreme
» Slike bastarda

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Odrzavanje :: Nega i zaštita ptica :: Preventiva-Vakcinacija-
Skoči na: