Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Sledeći
AutorPoruka
coja

coja


Broj poruka : 29
Datum upisa : 01.02.2014
Lokacija : beograd

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 13, 2014 9:18 am

pusti mu pesmu sa interneta, to ce da da gas i njoj i njemu
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 13, 2014 10:18 am

coja ::
pusti mu pesmu sa interneta, to ce da da gas i njoj i njemu

Ma pustao sam im ja prosli put,imam snimljene njegove neke pesme,a i ovako nesto,i tada bude sve kako bi trebalo...zenka cucne,on naskace....nekada i par puta u toku dana,a posle i samostalno,ali bila su neplodna jaja,na zalost.
Zato sada i nisam znao sta da radim,jer se ponavlja sve isto kao prosli put.
U svakom slucaju,spojio sam ih jutros,pa cemo videti.
Nadam se uspehu,ovog puta.
Hvala na korisnim savetima.
Javljam se opet kad nesto "zapne"
Nazad na vrh Ići dole
coja

coja


Broj poruka : 29
Datum upisa : 01.02.2014
Lokacija : beograd

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 13, 2014 10:41 am

nemoj da iskljucis mogucnost da je jedna od ptica mozda jalova. desava se i to.
Nazad na vrh Ići dole
coja

coja


Broj poruka : 29
Datum upisa : 01.02.2014
Lokacija : beograd

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 13, 2014 10:43 am

zato treba voditi racuna, ja se bar trudim da radne parove sam izvedem.tako sam siguran da je ptica odhranjena dobro i lepo odnegovana,sa tim nema greske.
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 13, 2014 12:42 pm

coja ::
zato treba voditi racuna, ja se bar trudim da radne parove sam izvedem.tako sam siguran da je ptica odhranjena dobro i lepo odnegovana,sa tim nema greske.

Pa sve je moguce,ali se nadam da nije.
Pocetnik sam,tako da sam krenuo takoreci od nule.
Muzjaka sam dobio,i to od dobrog druga, kada je imao oko 3 meseca,posmatrao sam ga dok je jos bio jaje,hehee,a zenku sam kupio sa recima da ima oko godinu dana,i da nije izvodila. Na zalost nije prstenovana,tako da ne mogu da znam za tacnost....
Videcemo. Vreme ce pokazati.
Ipak pomocu ovog foruma,moze se dosta toga i saznati,a i nauciti.
Ja sam krenuo malo obrnutim redosledom. Tek kad sam dobio kanarinca,poceo sam da "ucim" o njima.
Ali dobro,ovde ima dosta iskusnih odgajivaca koji zele svoje znanje da prenesu na drugog,i jako sam zahvalan svima na tome.
Nazad na vrh Ići dole
coja

coja


Broj poruka : 29
Datum upisa : 01.02.2014
Lokacija : beograd

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeČet Feb 13, 2014 2:06 pm

ja sam isto nov na forum a ptice drzim dugo,samo nesto slabo se pise kolko vidim.
Nazad na vrh Ići dole
Alek 69




Broj poruka : 28
Datum upisa : 24.12.2013
Godina : 43
Lokacija : Nis

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimePon Feb 17, 2014 8:30 pm

Imam jedno pitanje,i voleo bih brz odgovor.
Jutros mi je kanarinka snela jaje,pa cu kasnije da ga zamenim "pologom",tj imam neko staro jaje,prazno.
Da li ima potrebe da se svako jaje menja,sve do cetvrtog,ili da samo sklanjam nova,a da to jedno ostaje pa posle sve da ih vratim? Nadam se da ste razumeli pitanje...    Rolling Eyes 
Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Бане

Бане


Broj poruka : 326
Datum upisa : 02.01.2010
Godina : 43
Lokacija : Loznica-RS

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimePon Feb 17, 2014 10:32 pm

taj polog je mozda omekanio i moze lako da prsne i umaze ti gnezdo....
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeUto Feb 18, 2014 5:21 am

Kupi plasticno jaje i podmetni
Nazad na vrh Ići dole
markan




Broj poruka : 36
Datum upisa : 27.05.2013
Godina : 46
Lokacija : Zagreb

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimePon Mar 17, 2014 8:02 pm

jeli imao tko iskustvo da su mu dvije zenke u jednom kavezu parene s jednim muzjakom?
Nazad na vrh Ići dole
Marcus1




Broj poruka : 5
Datum upisa : 24.02.2013

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeNed Apr 13, 2014 8:52 pm

Pozdrav svima
Pomagajte ako znate Rolling Eyes
Imam par slavujara koji izvodi 3 mala.
U medjuvremenu je pre dva dana zenka pocela da nosi u novom gnezdu nova jaja.. i trenutno je kod broja 2.
Mali su izasli juce iz gnezda... medjutim danas sam primetio da im muzjak cupa krilna i repna pera tako da je jedan poceo pomalo i da krvari. Zenku nisam video da ih dira, manje vise lezi na gnezdu.
Inace ova 3 mala su svi razlicitih uzrasta posto nisam vadio jaja iz gnezda a poceli su da se legu 26. marta.
Danas sam probao da ta dva manja koji su najproblematicniji jer nemaju krilna pera prebacim u manji kavez koji je naslonjen uz taj veliki kavez (tako da ima samo jednu resetku). Medjutim za to vreme niko ih nije hranio kroz resetku tako da sam ih vratio nazad.
Jel imate predlog? Kad oni mogu sami da jedu? Jos uvek imaju paperja na glavi
pokusavaju da lete ali posto nemaju perje na krilima to izgleda jako trapavo.
Po mojoj racunici imaju 16-17-18 dana..

Unapred hvala!
Nazad na vrh Ići dole
akimak

akimak


Broj poruka : 25
Datum upisa : 22.03.2011
Godina : 42
Lokacija : niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeSub Apr 19, 2014 11:25 pm

Marcus1 ::
Pozdrav svima
Pomagajte ako znate  Rolling Eyes
Imam par slavujara koji izvodi 3 mala.
U medjuvremenu je pre dva dana zenka pocela da nosi u novom gnezdu nova jaja.. i trenutno je kod broja 2.
Mali su izasli juce iz gnezda... medjutim danas sam primetio da im muzjak cupa krilna i repna pera tako da je jedan poceo pomalo i da krvari. Zenku nisam video da ih dira, manje vise lezi na gnezdu.
Inace ova 3 mala su svi razlicitih uzrasta posto nisam vadio jaja iz gnezda a poceli su da se legu 26. marta.
Danas sam probao da ta dva manja koji su najproblematicniji jer nemaju krilna pera prebacim u manji kavez koji je naslonjen uz taj veliki kavez (tako da ima samo jednu resetku). Medjutim za to vreme niko ih nije hranio kroz resetku tako da sam ih vratio nazad.
Jel imate predlog? Kad oni mogu sami da jedu?  Jos uvek imaju paperja na glavi
pokusavaju da lete ali posto nemaju perje na krilima to izgleda jako trapavo.
Po mojoj racunici imaju 16-17-18 dana..

Unapred hvala!
imas dve varijante ili da izbacis muzjaka ili da ih odvojis kao sto si i uradio ali im daj jajcanu hranu i listove maslacka,spanaca ili blitve da sami projedu izaberi
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeNed Apr 20, 2014 2:16 pm

najpre srecan uskrs svima koji danas slave, pitanje zenka je snela 4 komada muzjak je ubi od kazenja na trece sam je nasadio i izbacio muzjaka sutra je snela 4 dali li je i to4 puno Question posto je bila bez muzjaka jedan dan i 3 koje je snela je malo belije u boji od ostala 3 zasto Question  hvala svima na odgovoru pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimePon Apr 21, 2014 10:43 pm

pedjacure ::
najpre srecan uskrs svima koji danas slave, pitanje zenka je snela 4 komada muzjak je ubi od kazenja na trece sam je nasadio i izbacio muzjaka sutra je snela 4 dali li je i to4 puno Question posto je bila bez muzjaka jedan dan i 3 koje je snela je malo belije u boji od ostala 3 zasto Question  hvala svima na odgovoru pozdrav

naravno da bi trebalo biti puno,ja izvadim mužijaka kad ženka snese drugo jaje,a jednom mi se desilo da se kanarinka parila do dan prije nego je snijela prvo jaje i sva 4 su bila puna.
boja jaja zavisi o količini kalcija i to nema veze ništa.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimePon Apr 21, 2014 10:45 pm

akimak ::
Marcus1 ::
Pozdrav svima
Pomagajte ako znate  Rolling Eyes
Imam par slavujara koji izvodi 3 mala.
U medjuvremenu je pre dva dana zenka pocela da nosi u novom gnezdu nova jaja.. i trenutno je kod broja 2.
Mali su izasli juce iz gnezda... medjutim danas sam primetio da im muzjak cupa krilna i repna pera tako da je jedan poceo pomalo i da krvari. Zenku nisam video da ih dira, manje vise lezi na gnezdu.
Inace ova 3 mala su svi razlicitih uzrasta posto nisam vadio jaja iz gnezda a poceli su da se legu 26. marta.
Danas sam probao da ta dva manja koji su najproblematicniji jer nemaju krilna pera prebacim u manji kavez koji je naslonjen uz taj veliki kavez (tako da ima samo jednu resetku). Medjutim za to vreme niko ih nije hranio kroz resetku tako da sam ih vratio nazad.
Jel imate predlog? Kad oni mogu sami da jedu?  Jos uvek imaju paperja na glavi
pokusavaju da lete ali posto nemaju perje na krilima to izgleda jako trapavo.
Po mojoj racunici imaju 16-17-18 dana..

Unapred hvala!
imas dve varijante ili da izbacis muzjaka ili da ih odvojis kao sto si i uradio ali im daj jajcanu hranu i listove maslacka,spanaca ili blitve da sami projedu izaberi

sa 16,17,18 dana sigurno neće sami jesti,ostavit ih s majkom i izvaditi mužijaka
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeUto Apr 22, 2014 10:50 am

hvala na odgovori ali sinoc sam lampirao sva su prazna jebiga prvo pa musko koliko dana da odmorim zenku pa da je opet pustim da se pare muzjak je mlad pa je mozda opalio corke kazu oce to e sad
Nazad na vrh Ići dole
daki

daki


Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.02.2014
Godina : 45
Lokacija : Subotica.V.Srbija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeUto Apr 22, 2014 11:33 am

Kad se odvoji muzjak od zenke koja je nasadjena ,dali treba muzjaka ostaviti da se vidi sa zenkom ili ga treba skloniti u drugu prostoriju .Kod mene zenka stalno ustaje i doziva ga.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeUto Apr 22, 2014 4:22 pm

daki ::
Kad se odvoji muzjak od zenke koja je nasadjena ,dali treba muzjaka ostaviti da se vidi sa zenkom ili ga treba skloniti u drugu prostoriju .Kod mene zenka stalno ustaje i doziva ga.

ili ga stavi do nje da se vide kad se diže. ili ako neće ni tako morat će biti s njom,onda ga možeš izvaditi kad se izlegu mladi ili za 6-7 dana dok se ne razleži.
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeUto Apr 22, 2014 4:26 pm

pedjacure ::
hvala na odgovori ali sinoc sam lampirao sva su prazna jebiga prvo pa musko koliko dana da odmorim zenku pa da je opet pustim da se pare muzjak je mlad pa je mozda opalio corke kazu oce to e sad
pa koliko je ona ležala na tim jajima.
na uskrs si pisao
Nazad na vrh Ići dole
daki

daki


Broj poruka : 10
Datum upisa : 16.02.2014
Godina : 45
Lokacija : Subotica.V.Srbija

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeUto Apr 22, 2014 5:40 pm

Hvala na odgovoru.Pokusacu tako,pacu videti kako se ponasa.
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeUto Apr 22, 2014 10:09 pm

lezala je 6 dana nisu ni makla Crying or Very sad 
Nazad na vrh Ići dole
pedjacure




Broj poruka : 44
Datum upisa : 23.05.2013

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeČet Apr 24, 2014 1:43 pm

kad mogu da pusti zenku ponovo snjim hvala
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeSub Maj 10, 2014 6:00 am

sta bi mogao da bude uzrok zenka malno mi se digla sa jaja 12-og dana,da napomenem da je u prvoj turi odhranila cetri pileta
Nazad na vrh Ići dole
suljaga

suljaga


Broj poruka : 75
Datum upisa : 05.08.2010

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeSub Maj 10, 2014 8:44 am

Jesi li proverio gnezdo da nema u njemu pipa
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitimeNed Maj 11, 2014 5:38 am

proverio IMA,danas sve ptice idu na tretman
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 14 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 14 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o zebama...
» Uopsteno o papagajima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: