Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva

Ići dole 
+70
Marcus1
coja
sasa.kg
vladogouldovi
Alek 69
markan
viktorija
Bakarac
vlajko
Miloš Stalać
Markoni
suljaga
Pepikg
Matija95
lepotica cana
Igorche81
Luckyboy
makimk
skorkovic
vit
phaeo92
dusan dragan
border
srxa
madnesstears
ivan79
Damir
Nidzo
sasaznas
ivan83
Dalibor Vasic
bastard kv
Rale
Džoni
mica vasic
DUblitz
ocultis
dalibor
veki
grujo
ATOS
farmacy
fuz80
nikola j
mimo
jecham
holsten
Vasa
Bogdanik
vrscanin
Dacha
ticar
braneOS
corvus corax
BORA
Бане
Milan Nis
Boban
IGOR 72
Siskin
Danijel
Ivica
Ivan_NIsh
Steva
Alexandar
Laza
Loker
malinois
sestoperac
dr.nenad86
74 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Sledeći
AutorPoruka
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 4:59 pm

nesto joj nije po volji pa ga doradjuje-desava se
Nazad na vrh Ići dole
ocultis

ocultis


Broj poruka : 12
Datum upisa : 03.03.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 27, 2011 6:50 pm

Jaje na kome je ženka uredno ležala nije bilo plodno pa sam mužjaka sklonio a gnezdo rasformirao. Koliko dana treba ptice držati odvojene pre ponovnog puštanja? Mužjak peva i grize žicu a ženka ne prestaje da ga doziva po ceo dan.
Nazad na vrh Ići dole
sestoperac

sestoperac


Broj poruka : 173
Datum upisa : 30.12.2009
Godina : 47
Lokacija : Podgorica, Crna Gora

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 27, 2011 8:18 pm

Nema nekih pravila, moras da pratis zenkino ponasanje.

Moze se desiti i nakon par dana da pocne izgradnju novog gnijezda sto ti je znak da joj vratis muzijaka
Nazad na vrh Ići dole
ocultis

ocultis


Broj poruka : 12
Datum upisa : 03.03.2011

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 27, 2011 10:37 pm

Ok, uradiću tako. Pozdrav i hvala na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
Danijel

Danijel


Broj poruka : 939
Datum upisa : 29.12.2009
Godina : 43
Lokacija : Srbija-Vranje

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 27, 2011 10:53 pm

ocultis ::
Jaje na kome je ženka uredno ležala nije bilo plodno pa sam mužjaka sklonio a gnezdo rasformirao. Koliko dana treba ptice držati odvojene pre ponovnog puštanja? Mužjak peva i grize žicu a ženka ne prestaje da ga doziva po ceo dan.
Pusti ti slobodno muzjaka kod zenke cim se tako ponasaju, stavi gnezdo i materijal i nece biti problema, jer neke zenke usled velikog nagona ustanu od jaja pa se ponovo pare i nakon 4-5 dana opet pocnu da nose.
Nazad na vrh Ići dole
veki

veki


Broj poruka : 8
Datum upisa : 08.03.2011
Lokacija : kucura

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 7:56 pm

Da obavestim samo da je od 6 jaja isaslo 4 mlada danas zadnje mlado! hvala ljudi na pomoci .poz!
Nazad na vrh Ići dole
DUblitz




Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Dubrovnik

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 8:42 pm

Pozdrav svim na forumu iz Dubrovnika!
Pošto dosta pratim sve o pticama a odnedavno uzgajam kanarince logirao sam se na ovaj forum pošto vidim da je redovno dobro posjećen.
Nakon nekoliko kanarinaca koje sam držao iz hobija nedavno sam kupio kvalitetnog žutog intezivnog kanarinca od uzgajivača u Dubrovniku te sam nakon vlastite obuke o ovim pticama kupio i kanarinku (neintezivnu žutu).Pošto sam u različitim knjigama i na internet stranicama pročitao isto tako različita iskustva o uzgoju i parenju mogu reći da me sve to pomalo zbunilo i odlučio sam sve to malo na svoj način pojednostavniti.
Mužjak i ženka stali su odvojeni jedno od drugog u zasebnim kavezima ali vrlo blizu jedno drugog.Krenio sam prvo sa jajčanom hranom za kanarinca a nakon sedam dana i za kanarinku (tvrdo kuhano jaje,krušne mrvice,badem,kikiriki),nakon "upoznavanja" opremio sam treći veći kavez sa gnjezdom i tu pustio par.Kanarinka je odlično prihvatila mužjaka a isto tako on nju tako da je nakon početnog veselog skakutanja i ljubljenja dnevno bilo više skokova.U tih 4-5 dana kanarinka već priprema gnjezdo dabi nakon što je unjela sve pamučne krpice prvi sljedeći dan položila i prvo jaje.Trenutno leži na 5 jaja a kanarinac je sa njom u kavezi i kada se ona diže na hranu on lježe na jaja.Mislim da je ovo najbolja metoda (bez puštanja mužjaka na skok,bez izvlačenja jaja itd) jer je najprirodnja naravno ako su ptice tako raspoložene a male očekujem 05.04.2011.
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 9:02 pm

Da dobra je ta metoda na skok, ali po meni nije najbolje ne vaditi jaja, najbolje je kada se svi ptici izvedu u istom danu jer podjednako napreduju. Ovako ce biti razlike kod ptica u gnezdu ako ne vadis jaja.



Pozdrav i dobro dosao, na pravom si mestu........ cheers
Nazad na vrh Ići dole
mica vasic

mica vasic


Broj poruka : 86
Datum upisa : 18.12.2010
Godina : 52
Lokacija : Aleksinac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 10:44 pm

.


Poslednji put izmenio mica vasic dana Uto Dec 24, 2013 6:24 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeUto Mar 29, 2011 11:10 pm

To da u prvom leglu zenke dok leze ne greju jaja, ne stoji i uopste nije pravilo. Ako se desavaju i suprotni slucajevi, znaci da nije pravilo. A podmetanje plastivnog pologa da bi proverili dal parovi lome jaja nije merodavno jer su plasticna jaja veoma laka i lako se desava da zenka dok izlece iz gneda izvuce i jaje, koje se posle nadje na podu a mi pomislimo kako da je to puno jaje bi vec bilo slomljeno. Najsigurnioje je vaditi jaja, tacka.
Nazad na vrh Ići dole
DUblitz




Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Dubrovnik

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 09, 2011 4:36 pm

Prvo gnjezdo mog par bilo je neplodno kako dalje do drugog gnjezda i plodnih jaja? nadam se da sam ovako ukratko bio jasan.
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 09, 2011 8:28 pm

de napisite kad je ptica prdnula i stisnila...Smile))
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 10, 2011 12:46 pm

ljudi nista nisam uspeo sa mojim kanarinkama da izvedem...mozda im nije odgovarala ova prostorija zato sto i ja tu boravim....po ceo dan sam tu...sad sam ih izneo napolje u drugu prostoriju...pa cu videti,...moze neki savet...
Nazad na vrh Ići dole
DUblitz




Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Dubrovnik

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 07, 2011 10:16 pm

Evo kod mene nakon prve ture i pet neplodnih jaja, druga tura tri jaja i dva mlada (prvi moj uzgoj).Mladi odlično napreduju i danas im je peti dan.

Što se tiče NIKOLA j tvog problema sa prostorom iz mog osobnog iskustva ptice stoju odmah poviše kompjutera na kojem su djeca po cjeli dan i evo sve je pošlo kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimePon Maj 09, 2011 10:41 am

ja sam moje ptice izneo u drugu prostoriju napravio sam 2 velike letelice u kojima su mi odvojena 2 para...stavio sam im gnezda.....video sam da se ljube i hrane jedan drugog...a bilo je i skokova ali od gnezda jos nista....uzeo sam jos jednu mladu zenku od uzgajivaca iz nisa ona vuce slamcice ali ne u gnezdo nego ih baca po kavezu...nadam se da ce da svije gnezdo????molim vas neki savet???
Nazad na vrh Ići dole
Džoni

Džoni


Broj poruka : 18
Datum upisa : 02.05.2011
Lokacija : Nis

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimePon Maj 09, 2011 2:04 pm

Pozdrav svima, interesuje me koliko puta u sezoni kanarinka može da se pari i da izvodi mlade i da li ako izvede više tura to njoj neće štetiti za sledeću sezonu?
Nazad na vrh Ići dole
Rale

Rale


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.12.2009
Godina : 49
Lokacija : Backa Palanka Vojvodina

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimePon Maj 09, 2011 5:56 pm

Dzoni ako zelis da imas zdravo maticno jato onda maksimalno ides tri ture
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimePon Maj 09, 2011 6:40 pm

Moje zenke obicno parim dva puta ali u slucaju da jedna tura podbaci (jedno ili dva pileta) onda idem i u trecu turu .
Nazad na vrh Ići dole
DUblitz




Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Dubrovnik

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimePon Maj 09, 2011 6:49 pm

Nikola imaš sve znakove uspješnog parenja samo budi malo strpljiv bilo bi dobro da umjesto tih "slamki" isučeš komade špage (mi u dalmaciji rečemo još KONOPA) i od njega ženka napravi vrlo kvalitetno gnjezdo jer joj ga je lako oblikovati.Nastavi i dalje sa jajčanom ishranom i to će biti odlično.SAMO STRPLJIVO.
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeNed Maj 15, 2011 10:32 am

moja zenka snela jedno jaje sad cekam jos ova druga jos nista od gnezda.....a kod ove sto snela dali da vadim muzjaka???
Nazad na vrh Ići dole
nikola j




Broj poruka : 61
Datum upisa : 02.02.2011
Godina : 36
Lokacija : leskovac

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimePon Maj 16, 2011 5:01 pm

jutros je snela jos jedno...nadam se da ce neko biti plodno...hvala svima puno ipak smo mi pocetnici pa nam je sve cudno makar meni...
ili je to prevelika zelja za mladim...
Nazad na vrh Ići dole
DUblitz




Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Dubrovnik

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 17, 2011 8:47 pm

Super NIKOLA potpuno razumjem tvoju sreću još kada dođu mladi?Kod mene mladi izlazili rano ujutro (idem prije posla da pogledam imali što u gnjezdu a ono tić upravo izlazi iz jaja) i tako nikako da se uputim na posao i gledam valjanje, i naravno zakasnim na posao (ali jedan predivan zaista predivan osjećaj rađanja novog života).
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 2:02 pm

DUblitz ::
Super NIKOLA potpuno razumjem tvoju sreću još kada dođu mladi?Kod mene mladi izlazili rano ujutro (idem prije posla da pogledam imali što u gnjezdu a ono tić upravo izlazi iz jaja) i tako nikako da se uputim na posao i gledam valjanje, i naravno zakasnim na posao (ali jedan predivan zaista predivan osjećaj rađanja novog života).

reci ti meni jesi ti pomorac koji je kupio kod mene žute kanarince. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
DUblitz




Broj poruka : 9
Datum upisa : 29.03.2011
Godina : 48
Lokacija : Dubrovnik

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 3:44 pm

Bog TIČAR nisam taj,ali drago mi je da te mogu pozdraviti jer sam pročitao dosta tvojih tekstova na ovom i ostalim forumima.
Neznam kako bi ti opisao moj status nisam početnik a nisam ni neko pun iskustva,evo pčinjem pomalo sa dva para žutih i skupljam iskustvo.Nadam se daćemo se jednom upoznati a tko zna možda dođem po par žutih .
Nazad na vrh Ići dole
braneOS

braneOS


Broj poruka : 201
Datum upisa : 22.12.2010
Godina : 37
Lokacija : osijek

Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitimeSre Maj 18, 2011 9:38 pm

uzmi mu najbolju pticu:)))))
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva   Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sezona parenja- uopsteno, licna iskustva
Nazad na vrh 
Strana 8 od 15Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 11 ... 15  Sledeći
 Similar topics
-
» Rezultati parenja....
» problemi kod parenja
» ISKUSTVA IZ SOPSTVENOG UZGOJA PTICA KOJE DRŽIM!
» Uopsteno o zebama...
» Uopsteno o papagajima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci-
Skoči na: