Forum za ljubitelje ptica

PrijemGalerijaRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
www.sekcija-pticara.rs
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt
http://www.sof.rs/
Zvaničan sajt SOF-a

Delite | 

NUTRI-BIRD

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Marjan

Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 39

PočaljiNaslov: NUTRI-BIRD   Čet Sep 01, 2011 9:17 pm

NUTRI BIRD

Sve ptice a pogotovo ptice Faune Evrope i neke Južno američke cajzle su osetljive na crevne bolesti, koje izazivaju bakterije, naj češće salmonela i ešerihija koli. Praksa je dokazala da veliki broj zdravih ptica često nose bakterije u crevima, koje su prilikom stresa glavni uzročnici opadanju imuniteta a samim tim i pojave prvih simtoma bolesti kod ptica.

Cilj nutricionista i veterinara Versela –laga je bio da naprave hranu koja će omugućavati ptici da preko cele godine ima stabilnu crevnu floru i time lakše odupirati crevnim infekcijama. Kroz dugotrajna ispitivanja došlo se je do peletirane hrane nutri-bird, koja sadrži sve elemente koji su potrebni ptičijem organizmu da održi pravilan odnos t.j. da otkloni opasnost od pojave bilo kakvih poremećaja i nedostataka u ishrani ptica. Jer zdravom i pravilnom ishranom imamo dobar preduslov za zdravu poticu i jato koje imamo.

Kada sam 2008 u proleće našao paletiranu hranu (Nutri-bird kuglice) nisam ni sluteo na kakvu sam hranu naišao. U početku ptice nisu bile neki ljubitelji te hrane jer sam je davao u stanju kakva je upakovana. Upakovana hrana je tvrda a ptice je dosta teško lome ali kvašenjem vodom dobijamo hranu koju će svaka ptica sa lakoćom i u slast pojesti. Čak i mlade ptice u prvim danima osamostaljivanja će rado uzimati pomenute kuglice pripremljene na način koji ću opisati. Konzumiranjem te hrane i semena perile mlade ptice u periodu osamostaljivanja od roditelja dobijaju dodatnu energiju popravljajući imunitet koji im je potreban za dalji rast i napredak.

Posle četri sezona korišćenja Nutri-bird kuglica u odgoju ptica smem da kažem da Nutri –bird kuglice adekvatno zamenjuju svo voće, povrće i zeleniš u sezoni odgoja mladih. Ujedno to je idealna dodatna hrana za Faunu sa akcentom na zimovku, jer ta hrana u sebi ne sadrži jaje. Koje je po svim Evropskim odgajivačima zimovki štetno za ishranu istih. Samim tim za ostale vrste ptica nurti bird kuglice+jajčana hrana+semenska hrana=dobar preduslov za pravilan i uspešan odgoj mladih ptica.

Priprema:

U činiju sipamo dve kafene kašike nutri-bird kuglica. Potom sipamo dve kafene kašike vode. Sačekamo 5 minuta i tako pripremljena hrana je spremna za serviranje pticama. Pomenuta hrana je dovoljna za deset ptica.

Autor.Marjan Stanijev iz Pirota

Poslednji izmenio marjan pirot dana Sub Okt 06, 2012 6:01 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Čet Sep 01, 2011 10:36 pm

Pakovanje od 5kg.

Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Čet Sep 01, 2011 10:58 pm

Ja znam za ovo, ali ih nikad nisam koristio. Marjane, zasto c15, zasto ne c19 ?
Evo ja da dopunim jednim linkom na kome mozete videti sastav i karakteristike na engleskom. Zanimljivo da se se kuglice sastoje od 50 % svetlog semena, a u isto vreme ima 15 i 19 % proteina.

http://www.versele-laga.com/Nutri/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?lng=3&mkt=11963&fam=138&ani=-1&ran=265&pro=5068
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Čet Sep 01, 2011 11:09 pm

[quote="Bogdanik"]Ja znam za ovo, ali ih nikad nisam koristio. Marjane, zasto c15, zasto ne c19 ?
Sasvim zadovoljava potrebe mojih ptica. Ja ga koristim kao zamenu za voće ,povrće i zeleniš u sezoni odgoja ptica . Sastavni deo je svakodnevnih obroka uz jajčanu,naklijalim nigerom i semenskom hranom. Rezultate kojesam dobio su veoma dobri. A odlikuju se bolji prirast mladih ptica i stabilnija crevna flora kod mladih i starih ptica.

Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 29

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Čet Sep 01, 2011 11:18 pm

Misljenja sam da proteina nikad dovoljno kod faune. Pokusacu i ja, najvise mi se svidja lakoca pripreme i nadam se da ce ih ptice prihvatiti.
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 19

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Pet Sep 16, 2011 7:29 pm

jel se ovo daje svaki dan ili?
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Pet Sep 16, 2011 7:42 pm

Iz dosadešnjeg iskustva koje imam sa NUTRI -BIRD kuglicama došao sam do rezultata,da je najbolje dodavati uz semensku hranu svakodnevno u sezoni razmnožavanja i mitarenja . Jednu mineralku na jednu pticu.Dok u sezoni mirovanja i pripreme za parenje sasvim je dovoljno tri dana u nedelji.To je moje iskustvo koje je proisteklo u protekle četri sezone korišćenja NUTRI-BIRD kuglica.

Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 19

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Pet Sep 16, 2011 7:46 pm

aa ok,hvala Smile
Nazad na vrh Ići dole
smeshko lepushko

Broj poruka : 19
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 34

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Pet Nov 18, 2011 3:54 pm

gde u bgd moze da se kupi nutri bird? hvala
Nazad na vrh Ići dole
žako

Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 49

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Sub Okt 06, 2012 10:18 pm

Ima li toga za kupiti negdje u Novom Sadu i po kojoj cijeni? Baš sutra idem tamo pa me zanima.
Nazad na vrh Ići dole
enab

Broj poruka : 11
Datum upisa : 05.12.2011
Godina : 31

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   Sre Apr 03, 2013 10:32 am

Nutri bird c15 granulice se sastoje od crvenih i zelenih kuglica. Zanimljivo je to sto moj stiglic jede samo crvene. Sastav je isti, ali on samo crvene, i njih obozava.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: NUTRI-BIRD   

Nazad na vrh Ići dole

NUTRI-BIRD
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» NUTRI-BIRD
» Nutri Bird P15

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu