Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Ovogodišnji proso?

Ići dole 
+13
skorkovic
žako
Dalibor Vasic
Sale77-Nis
korbach
Luckyboy
mime30
dejankg
fuz80
Srdjan
MILAN
psittacula
Alex
17 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeSre Avg 24, 2011 8:50 pm

Nikako ne mogu da nadjem proso od proizvodjača iz moje neposredne okoline. Koliko znam, već bi trebalo da se skida sa njive. Ima li ko kakvu informaciju, kakva se cena formirala za proso ove godine od proizvođača.
Nazad na vrh Ići dole
psittacula




Broj poruka : 100
Datum upisa : 11.04.2011
Godina : 37
Lokacija : Zvornik

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeSre Avg 24, 2011 9:10 pm

Ja imam informaciju od mog dobavljaca iz Sremskih Karlovaca da ce biti do kraja sledece nedelje pa se tome nadam...Smile
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeSre Avg 24, 2011 10:27 pm

Žetva prosa je u toku, kod nas ga ima (opstina Sombor) po ceni od 50-60 din....na nasu zalost jeftinije nece biti barem tako ovde pricaju. Koliko mi je poznato ista cena je u Subotici.
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeČet Avg 25, 2011 9:07 am

Ako je sada u žetvi 50-60 dinara, onda će biti jako strašna cena kasnije. Mnogo mi bilo 90-100 zimus, a kako stvari stoje ove zime će biti i preko toga.
Nazad na vrh Ići dole
Srdjan

Srdjan


Broj poruka : 287
Datum upisa : 02.02.2010
Godina : 49
Lokacija : Niš

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeČet Avg 25, 2011 10:02 am

MILAN ::
Žetva prosa je u toku, kod nas ga ima (opstina Sombor) po ceni od 50-60 din....na nasu zalost jeftinije nece biti barem tako ovde pricaju. Koliko mi je poznato ista cena je u Subotici.


Milane dali znaš i cene ovogodišnjeg roda ostalih komponenti ? Muhar,svetlo seme,suncokret i td.
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeČet Avg 25, 2011 12:14 pm

Neznam cenu za ostalu hranu, mislim da je na forumu bilo price da je suncokret ove godine jeftiniji nego prosle....
Nazad na vrh Ići dole
fuz80
egzoticar u usponu



Broj poruka : 532
Datum upisa : 18.06.2010

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Sep 13, 2011 12:33 pm

muhar je 70 din kod proizvodjaca
Nazad na vrh Ići dole
dejankg




Broj poruka : 6
Datum upisa : 16.11.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimePon Dec 05, 2011 5:28 pm

Moze li ko ukratko da mi objasni kako se seje proso pomocu sejalice i koja se sejalica koristi? I da li se zanje sa kombajnima koji imaju obicna sita za psenicu ili moraju da se menjaju?
Nazad na vrh Ići dole
dejankg




Broj poruka : 6
Datum upisa : 16.11.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimePon Dec 05, 2011 5:29 pm

Trazio sam po internetu, nisam bas nasao detalje, raspitivao sam se kod nekih profesora sa agronomije, vise znaju teoretski. Jedva sam dosao do informacije kako se ljusti proso, zvao sam bar 20-tak ljudi koji su dali oglase da prodaju proso, niko nije znao, i na kraju se nasao jedan koji proso koristi za licnu upotrebu pa mi je rekao.

Nazad na vrh Ići dole
dejankg




Broj poruka : 6
Datum upisa : 16.11.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimePon Dec 05, 2011 5:31 pm

Bar da to podelim ovde sa vama - za ljuscenje prosa najcesce se koristi ljustilica za zito sa kamenom kao sto je mlin (izmedju 2 kamena), samo je sila manja, taman tolika da ljuska pukne a da se zrno ne osteti i samelje u brasno. Pomenuti covek koji mi je to rekao koristi rucni zrvanj za manje kolicine, a saznao sam da te ljustilice prave ljudi koji prave kamene mlinove i nasao ih po oglasima u Trsteniku i jos jednom mestu u Vojvodini. Ista ljustilica se koristi i za heljudu, jecam...
Nazad na vrh Ići dole
dejankg




Broj poruka : 6
Datum upisa : 16.11.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimePon Dec 05, 2011 5:33 pm

Posto meni treba proso za licnu upotrebu zbog nekih zdravstvenih razloga, voleo bih da imam svoj proso, pa me zanima kako se seje i zanje. Licno, nemam blage veze sa tim, ali su moji penzioneri i veterani oko poljoprivrede, pa su mi oni i rekli da pitam ovo oko sejanja prosa sejalicom i sita na kombajnima prilikom zetve prosa. Ako neko zna, bio bih zahvalan da mi to kaze.
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimePon Dec 05, 2011 8:01 pm

dejankg-Mislim da ovde na forumu nema ljudi koji seju proso...Više bi informacija dobio na nekom poljoprivrednom sajtu..Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimePon Jan 16, 2012 8:53 pm

Najbolje se obratite
Institut za ratarstvo
i povrtarstvo
Maksima Gorkog 30
21000 Novi Sad, Srbija
tel.: (021) 4898 100 (centrala)
fax: (021) 6621 212
e-mail: institut@nsseme.com

sigurno će vam dati pravu i najstručniju informaciju.
Nazad na vrh Ići dole
MILAN

MILAN


Broj poruka : 320
Datum upisa : 26.08.2010
Godina : 32
Lokacija : BEZDAN

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimePon Jan 16, 2012 9:42 pm

Proso, bar, lucerka, zito i drugo se seje jednom masinom koja se podesava u zavisnosti od velicine zrna, a vrsi se naravno kombajnom (heder za zito).
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 4:59 am

A dajte ljudi, pa ima prosa koliko hocete. Ovde kod mene cak dvojica egzoticara imaju svake godine svoje proso po jutar-dva, jer im se ne isplati kupovati zbog velike kolicine ptica. Takodje znam nekoliko njih sto svake godine seju muhar, direktno od tih ljudi iz komsiluka takoreci sam se i ja snabdevao, ove godine po 50din/kg, a moguci su razni dogovori.
Postoje neka sela u Vojvodini gde se ta semena tradicionalno i kvantitativno seju, da navedem samo Kucuru i Pivnice.

Ja sam jedne godine zasejao jedan veci deo baste prosom, pa sam brao klas rucno i tako davao pticama. Takodje sam sejao i grahoricu za golubove, sirak..

Pozdravljam
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 10:45 am

korbach: A jel ti komšija ima i sad nešto od semena?Odakle si ?
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 2:16 pm

Не знам Србобранац, морао бих да питам. Жетва је била давно а он остави себи да има до нове, остало прода накупцима. У ствари, шта те занима, мухар или просо?

Поздрав
Nazad na vrh Ići dole
mime30

mime30


Broj poruka : 445
Datum upisa : 10.04.2010
Lokacija : Srbobran

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 4:00 pm

Našao sam malopre!Javio mi prijatelj da ga ima u prodavnicama stočne hrane FARM KOMERC ......Trebao mi je proso..
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 4:04 pm

Јесте, то је фирма из Чантавира, имају свега. Имају најјефтинију канаринску храну, ону са гранулама као додатак витамина. Такође и за папиге има, постоје велика паковања само не знам сад од колико кг али је повољно.
Поздрав
Nazad na vrh Ići dole
Alex




Broj poruka : 67
Datum upisa : 26.03.2010
Lokacija : Pancevo

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 4:08 pm

U mojoj blizini ima prodavnica robe koja drži Čantavirske proizvode, proso je kod njih trenutno 60 din-kg(pakovano po 10kg), napominjem da je u pitanju selektirano i prosejano zrno. Takođe imaju u ponudi i mešanu hranu za razne ptice, npr, za egzote 5kg je 500din, za tigrice 5kg je 436 dinara........
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 4:12 pm

Е о томе ти причам. Дакле кад израчунаш, 1кг рецимо хране за тигрице изађе мање од 100дин по кг, а редовно паковање од пола кг сомборске је преко 100дин!
Nazad na vrh Ići dole
Sale77-Nis

Sale77-Nis


Broj poruka : 939
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 46
Lokacija : Nis -Srbija

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 10:44 pm

I ja sam poco da uzimam njihovu hranu za egzote(cantavir) i ptice je super jedu dobro je to sto dosta ima muhara i drugog sitnog semenja i manje prosa a sadrzi jos i svetlo seme ,granule sitne sa vitaminima,...kod nas u nisu je pakovanje od 5kg 480din, a kad sve stavis na papir vise se isplati nego da sam kupujes komponente i pravis !!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeUto Jan 17, 2012 10:52 pm

Kad se hrana prodaje na veće pakovanje svakako se isplati da se kupuje po pakovanjima. A da se kupuje svako seme posebno i da se meša to mnogo izađe i ja sam to sve bio računao. Ali negde se i ne isplati da se uzima na pakovanje, kod mene je pakovanje od 400gr hrane za kanarince 120 dinara, a u Kraguejvcu gde uzimam takođe hranu za divlje ptice na meru, hrana za kanarinca je oko 150 dinara manje-više čini mi se uglavnom je oko te cene i isplati se, miran sam oko mesec i po dana...
Nazad na vrh Ići dole
korbach




Broj poruka : 26
Datum upisa : 26.10.2011

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 4:14 am

Сале Ниш, нисам знао да чак и у Нишу имају дистрибуцију. Ето, према мојим сазнањима то је тренутно најјефтиније семе на нашем тржишту, бар што се тиче пакованог. Ја сам узимао само канаринско, 60дин за 400гр, такође садржи оне грануле и храна лепо мирише, бога ми дошло и мени да је пробам Basketball Нисам најзадовољнији односом семена у смеси, то је једина замерка, и даље причам о канаринској. А те грануле, птице их јести не могу, па сам гледао да их смрвим.

Далиборе, наравно да се не исплати, али тако добијаш баш ОНО што хоћеш. Али следећи начин је већ исплативији, а резултат исти: узмеш што би се рекло, на кило одређену количину готове измешане хране, па онда поправиш недостатке додавањем жељене количине чистог семена и ето ти. Ја гледам да узмем на некој од берзи већу количину по приступачној цени, а можеш бирати и квалитет и процентуални састав па онда само кући регулишеш. У Суботици сам узео за 110дин по кг мешавину и врло сам задовољан.

Поз
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitimeSre Jan 18, 2012 8:31 am

Kolika je cijena gotove (pakovane ili u rinfuzi) hrane kod vas za velike papagaje (žako)? Ja ovdje u Osijeku plaćam 25 kn (oko 3,10 €) za 1 kg.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ovogodišnji proso? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovogodišnji proso?   Ovogodišnji proso? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ovogodišnji proso?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Razno o pticama i pticarenju-
Skoči na: