Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Jajčana hrana za egzote i ostale ptice

Ići dole 
+29
AnaAna
gocke
makimk
Matija95
Ivan/Rex
žako
marijana.ns
fuz80
Exotic
Nidzo
Sale77-Nis
skorkovic
suljaga
Marjan
dr.nenad86
Alexandar
ivica.m
Damir
srxa
ticar
crnitica
Aleksandar Djuric
florida
Iwan97
lepotica cana
Stankovic
Dalibor Vasic
Bogdanik
Luckyboy
33 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePet Jul 22, 2011 7:10 pm

Većina odgajivača muku muči šta kupiti ili napraviti dobar miks jajčane hrane,ovo što sledi je moj pogled na tu temu i iskustva mojih prijatelja i moja.
Zadnjih godina smo u prilici da kupimo dosta firmiranih jajčanih hrana,ponuda je što se mene tiče odlična.Na našem tržištu možemo naći Orlux,CeDe,Manitoba,Padovan,Quiko,King ...
Od svih pobrojanih firmi sam koristio po neki proizvod,sa više ili manje zadovoljstva.
Orlux već duži niz godina standardan sa kvalitetom,koristio sam Orlux Gold patee canaries,Orlux Forti patee i Orlux Eggfood dry tropical finches,prve dve vlažne a zadnja suva.
Najbolje su je ptice uzimale u kombinaciji Gold patee i tropical finchies,forti patee je samo dodatak koji sam davao za vreme mitarenja ptica.
CeDe egg food i protein mix su dve hrane ovog proizvođača koje i sada koristim.Hrana je odličnog kvaliteta,obe su suve i ptice je rado jedu.CeDe je jedina firma koja u svojim hranama ima i dehidrirana jaja.
Manitoba pastonccino beli vlažni za kanarince,odlična hrana za kombinaciju sa nekom od suvih hrana,inače je to zadnjih godina omiljena hrana mnogih kanarindžija.
Padovan je hrana po meni najlošijeg kvaliteta od svih pobrojanih,jedino bi izdvoji belu vlažnu(koja se najmanje uvozi ),može se davati i samostalno i u miksu sa nekom suvom.
Quiko hranu za egzote sam jednom kupio i nikad više,imala je puno peleta u sebi,koje ptice uopšte nisu htele da jedu,ali se papagaji nisu ljutili (mada sumnjam u originalnost proizvoda)
King hrana za mekokljunce,malo je prekrupna za egzote,mora se samleti,ali papagaji je obožavaju,a kako čujem od odgajivača FE vrlo je cene.
Sve pobrojane hrane dajem ili u originalnom stanju,ili mešam vlažnu sa hranom za egzote,tako sam miran da se hrana neće pokvariti.Ponekad u jajčanu ubacim klijavo seme,ili kuvano jaje(uglavnom zimi).
Najbitnija stvar kod svih jajčanih ili mekih hrana,kako vam je draže da naviknete ptice da je jedu.To je najbolje učiniti mešanjem klijavog semena koje ptice vole da jedu i hrane koju ste kupili.Neke će je prihvatiti odmah,a ima ptica koje nikad neće prihvatiti.
O hranama i recepturama hrana iz kućne radinosti uskoro Wink Wink
Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Orlux
Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePet Jul 22, 2011 10:09 pm

Mozes li samo uz jajcanu hranu pomenuti i procenat proteina ! Ja mogu reci svoja iskustva za kanarince i FE. Sa kanarincima sam poceo sa CeDe jajcanom za zute kanarince, pakovanje je bilo pred kraj roka trajanja ali su ga ptice odlicno jele, da kazem super. Presao sam na Orluxov za zute i razocarao se, prepun je hleblim mrvicama koje ptice bas ne obozavaju. Probao sam i sa Padovanovim OVOMIX (valjda se tako zove), potpuno razocaranje, ptice nisu htele da okuse ovu hranu serviranu na razne nacine. Uvek jajcenu smesu pravim u kombinaciji sa rendanim jajetom cak i sad kada je toplo vreme, aplikacije se menjaju na 1 do 2 sata a rendano jaje i suvu jajcanu mesam samo pred davanje , sve vreme rendano jaje stoji u frizideru i mogu je koristiti samo 10 do 12 sati. Sa faunom sam poceo sa ovom jajcanom
Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Jajcana
vrlo se cesto desava da fauna nece da jede jajcanu, mislim na vlaznu za suvu i da ne govorim. Ova jajcana je super prihvacena, ptice su navikle i dobro je dobro isla. Posle nje i sada trenutno koristim sto je Lucky pomenuo Kingovu jacanu za mekokljunce, ocenu ne mogu da dam ali sam za sada zadovoljan.Ova poslednja ima 16 procenata proteina, ali nema dehidrirana mrav jaja.
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePet Jul 22, 2011 11:02 pm

To sam zaboravio da napišem Embarassed
Orlux Gold patee canaries 17% proteina
Orlux Forti patee 14% proteina i 12% masti
Orlux Eggfood dry tropical finches 17%
CeDe Eggfood tropical finchies 16,2 % proteina
CeDe Protein Mix 22% proteina i 9% masti
Manitoba 17% (nisam siguran)
za Quiko i King se ne sećam.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Avg 08, 2011 11:55 am

Ja koristim ove CeDe jajcanu hranu za kanarince ali je dajem i za mlade cajzlove, uglavnom ih je sa tom hranom cajzla odhranila, i mogu reci da sam dosta zadovoljan to hranom..... Ja je nabavljam u Kragujevcu, 1kg je 540 dinara.... e sad ako bi nabavio CeDe-ov proizvod jajcane hrane, ali za australijske zebe, da trazim jajcanu hranu za egzote ili kako vec ??

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Avg 08, 2011 12:26 pm

CeDe ima hranu za faunu,protein mix,insect mix,za egzote ....
Najbolje je da vidiš na njihovom sajtu sve proizvode
http://www.cedebirdfood.com/
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Avg 08, 2011 12:29 pm

Aha, u redu, hvala puno!

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Avg 08, 2011 12:31 pm

p.s.
Uzmi za egzote Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Avg 08, 2011 2:29 pm

Very Happy pa da, to sam i ja pomislio... Smile je l' to ova druga kutija u tvom prvom postu ? ja mislim da je to to! Ili su obe za egzote koliko vidim i na jedno i na drugoj ima egzoti ovih guld amadina.....

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Luckyboy
General
General
Luckyboy


Broj poruka : 1626
Datum upisa : 20.12.2009
Lokacija : Smed.Palanka Šumadija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Avg 08, 2011 4:36 pm

Da,druga kutija je za egzote,prva je protein mix,nju dajem prilikom odhrane mladih,u kombinaciji ili samostalno,zavisi od ptice do ptice kakvi su roditelji i kako hrane.
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Avg 08, 2011 6:25 pm

Luckyboy ::
Da,druga kutija je za egzote,prva je protein mix,nju dajem prilikom odhrane mladih,u kombinaciji ili samostalno,zavisi od ptice do ptice kakvi su roditelji i kako hrane.

Lackyboy, ja ne bi reko da tu neko ima neku prdnost sa tom umetnom (artificijalnom) hranom, kad znaš da nema bolje od prirodne hrane za svaku vrstu ptica, koju one nalaze u divljini! Na primer većina Evropskih Zeba kao i egzota jedu svakojako seme a ponekad i po neku mušicu ili crva. Najbolje za sve ove male ptičice je polu-zeleno seme kad možeš da ga nađeš ali mora de se daje pticama dva - tri ili više puta na dan, pogotovu kad imaju male. A za živu hranu mi im obično dajemo Mlinske crve ili male Skakavce itd. A za meku hranu najbolje je sveže izmešano kuvano jaje i keks. Sve ono što se prodaje u paketima po radnjama nemože da se uporedi sa ovom svežom hranom.
Ja neznam dali ovo neko radi ali ja kupujem polu-zeleno seme od seljaka gde god čujem da ga ima (do 10 kg), stavim ga u male kesice i zamrznem u frižideru do zime i dajem ga pticama kad nema više zelenog semena. Kao što vidim ti si iz Smedervske Palanke, u okolino ima svakojakog semena, ti nebi trebao ni da ga kupuješ. Mada papagaji jedu šta god im daš, sveža hrana je neupoređiva. Ja bi samo kupio zeleno zamrznuto seme od jesena do proleća ali nisam ga još vidio po radnjama u Vojvodini.
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Avg 08, 2011 7:04 pm

U pravu si, tacno je to, a mozes li mi reci koje je to zeleno seme u pitanju, iskljucivo za ove australijeske zebe, mislim seme kojih biljaka ??


Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
Stankovic




Broj poruka : 52
Datum upisa : 19.07.2011
Godina : 34
Lokacija : Pancevo

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 7:36 am

Ja obično, sadim sve šta ima u mešavini semena za egzote ili za Štiglice pa šta nikne. A i Niger i Suncokret sadim. Kao i dajem im seme od svakojakih običnih trava, maslačka itd!
Nazad na vrh Ići dole
Dalibor Vasic

Dalibor Vasic


Broj poruka : 531
Datum upisa : 03.01.2011
Godina : 29
Lokacija : Cicevac, Srbija

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimeUto Avg 09, 2011 3:15 pm

Aha, ok, hvala puno!

Pozdrav! cheers
Nazad na vrh Ići dole
lepotica cana

lepotica cana


Broj poruka : 134
Datum upisa : 30.03.2011
Godina : 55
Lokacija : Leskovac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimeSre Feb 08, 2012 10:22 pm

Poruka obrisana


Poslednji izmenio Laza dana Sre Feb 08, 2012 10:47 pm, izmenjeno ukupno 1 puta (Razlog : Sto se tice takvih informacija obratite se www.google.com reklamiranje firmi je zabranjeno)
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 05, 2012 5:27 pm

Da li neko od vas egzotama daje Orlux eggfood dry tropical birds i da li je kvalitetna?
Nazad na vrh Ići dole
florida

florida


Broj poruka : 80
Datum upisa : 02.09.2011
Godina : 44
Lokacija : ledine

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 05, 2012 6:42 pm

ja sam davao orlux dobra je ali sam zadovoljniji sa kvikovom jajcanom pozz..
Nazad na vrh Ići dole
Iwan97

Iwan97


Broj poruka : 550
Datum upisa : 03.05.2011
Godina : 26
Lokacija : Sabac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 05, 2012 7:03 pm

Opet mnogi kazu da je Quikova puna peleta i da je egzote slabo jedu,hvala u svakom slucaju,pozz
Nazad na vrh Ići dole
Aleksandar Djuric

Aleksandar Djuric


Broj poruka : 138
Datum upisa : 05.10.2011
Godina : 26
Lokacija : Vlasotince

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimeSre Mar 07, 2012 10:49 pm

Koja je najbolja jajcana(fabricka) hrana za srednje papagaje (nimfe,kozice,rozele i sl.) ?
Nazad na vrh Ići dole
crnitica

crnitica


Broj poruka : 1
Datum upisa : 19.03.2012
Godina : 40

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 19, 2012 3:26 am

novi sam u odgoju kanarinaca, nemam nikakvog iskustva u tome, sledio sam korak po korak savjete starijih i iskusnijih odgajivaca koji su na ovom i slicnim forumima zeleli podeliti svoja dugogodisnjim radom stecena iskustva sa mnom...
stra ,to jest ponedeljak 19.mart 2012god. se navrsava trinaesti dan od kako moja kanarinka lezi na 5 jaja, i kako ocekujem da ce se bar neka od jaja izleci u naredna dva dana, molim sve dobronamerne odgajivace da mi daju preventivne savete kako nebih svojim neiskustvom i neznanjem ugrozio svoje ptice i njihovo potomstvo...

sta da dajem kanarinki da odhranjuje mlade ako nemam gdje nabaviti kupovnu jajcanu hranu za kanarince ?
hvala !!!
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 19, 2012 3:35 am

kuvana jaja izribati i pomješati sa malo prezle,ili klijanom hranom,jabuke i salate,ali ne svaki dan.mrkva izribana.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 19, 2012 9:06 am

Sto se jaja tice jos bih ti preporucio da ih kuvas najmanje 15 minuta, a da koristis samo zumance, posto je belance slabo svarljivo za ptice (u principu im se moze dati, ali ptice nemaju neke koristi od njega). Jajcanu hranu mozes pomesati i sa mlevenim keksom, a obavezno je menjati na par sati.Takodje, bitna je stavka da sada sto manje cackas oko njih...
Nazad na vrh Ići dole
Damir

Damir


Broj poruka : 40
Datum upisa : 24.01.2012
Godina : 28
Lokacija : Krusevac

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 19, 2012 11:52 am

Vise bi se slozio sa srxom nego sa ticarom,jer prezle nikad nisam davao kanarincima,radi samo sa plazmom i zumancem,bice rezultata sigurno
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 19, 2012 2:22 pm

srxa ::
Sto se jaja tice jos bih ti preporucio da ih kuvas najmanje 15 minuta, a da koristis samo zumance, posto je belance slabo svarljivo za ptice (u principu im se moze dati, ali ptice nemaju neke koristi od njega). Jajcanu hranu mozes pomesati i sa mlevenim keksom, a obavezno je menjati na par sati.Takodje, bitna je stavka da sada sto manje cackas oko njih...

bijelanjak se ostavlja radi vlažnosti,ako daš samo žumanjak i keks ili prezlu dobiješ skroz suhu smijesu u koju moraš ubacivati vodu,a sa bijelanjkom nemoraš.
Nazad na vrh Ići dole
srxa




Broj poruka : 161
Datum upisa : 27.10.2011
Godina : 46
Lokacija : Novi Sad

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimePon Mar 19, 2012 4:31 pm

Moji odrastu na skroz suvom CeDe-u, bez imalo dodavanja vode ili jajeta pa im nista ne fali...
Nazad na vrh Ići dole
ticar

ticar


Broj poruka : 432
Datum upisa : 31.12.2009
Godina : 39
Lokacija : Zadar,hr

Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitimeUto Mar 20, 2012 5:11 pm

srxa ::
Moji odrastu na skroz suvom CeDe-u, bez imalo dodavanja vode ili jajeta pa im nista ne fali...

čekaj da naletiš na kanarinke koje to neće jedu tvrdo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Empty
PočaljiNaslov: Re: Jajčana hrana za egzote i ostale ptice   Jajčana hrana za egzote i ostale ptice Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jajčana hrana za egzote i ostale ptice
Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Najbolja jajcana hrana
» Hrana za insektivorne ptice
» Ziva hrana za ptice
» Jajcana ishrana
» Gnezda za egzote

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Egzote-
Skoči na: