Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Lizard kanarinac

Ići dole 
+8
BABURA
golubx
Bogdanik
Boban
dr.nenad86
SrdjanKG
Aleksa
border
12 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jun 24, 2011 8:24 pm

uzgajivači moraju voditi računa kad pripremaju lizarde za izložbu i vrše selekciju o :

-lizard se ne boji-karotira
-pojedinačno-nepravilne kape oduzimaju se bodovi
-lizard kojem se kapa proteže ispod oka -diskvalifikuje se
posebno voditi računa o kolekcijama:
-u kolekciji lizarda svi primjerci trebaju biti zlatni ili srebreni
-u kolekciji nije bitno jesu li mužjaci ili ženke
-u kolekciji lizarda svi primjerci moraju biti sa čistom ili gotovo čistom kapom
(gotovo čista kapa znači ako sa jedne strane nedostaje manje od 10% ukupne veličine kape)
-u kolekciji lizarda svi primjerci moraju biti bez kape ili gotovo bez kape
(gotovo bez kape znači da umjesto ljuski postoji samo jedna mrlja
manja od 10 % pretpostavljene kape)

u koliko ovo nije ispunjeno sudija će konstatovati da nema uslova za
kolekciju ali ih može ocijeniti pojedinačno
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 2:51 pm

Izgleda da je malo zamrla diskusija Very Happy
Border, obećali ste odgovore na ona pitanja. Voleo bih da čujem Vaše mišljenje o tome... To jesu valjda najbolji načini da preispitamo naša viđenja i razmišljanja pa da u skladu sa tim usmeravamo uzgoj.

Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 3:04 pm

Zanimljivo mi je kako se kod mene razvijala svest o poziturnim kanarincima. Ranije sam bio ubeđen da ih nikada ne bih uzgajao, a danas imam sasvim drugočije mišljenje.
Uistinu, razlog tome jeste Lizard kanarinac (mada volim i neke "kovrdžave rase"). A zašto baš lizard? Mislim da je glavni razlog tome činjenica da je to jedna stara (stabilna) genetska struktura koja je nastala ukrstanjem Serinus canaria sa nekim vrstama Serinusa. Dakle, lizard je direktan proizvod (izvornog) kanarinca sa, najverovatnije, Serinus pusillus (iako postoje i druge, jednako verovatne tvrdnje.)

Ovo mi je naročito zanimljivo zato što kod nas postoji veliki broj odgajivača koji svoj uzgoj usmeravaju ka pesmi pa pare ovdašnje kanarince sa štiglićima, a upravo sam mišljenja da bi parenjem sa lizardima pevačke sposobnosti bastarda bile daleko veće!
Jer lizard i sada, kao čist u rasi kanarinac, ne peva kao ostali kanarinci! Njegov pev više podseća na Serinuse.

S nestrpljenjem očekujem da čujem prve takve mlade, koji i "na oko" izgledaju prelepo!

Nazad na vrh Ići dole
Bogdanik

Bogdanik


Broj poruka : 691
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 35
Lokacija : Leskovac

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 5:04 pm

Malo off ali da se nadovezem na post. Kod pesme i ukrstanja se gleda da se bezi od jakih kanarinskih gena uopste. Cesto se desava da bastard pocne da peva na kanarinski nacin pesmu i ona ne zvuci kako treba, takodje jos banalnije je kada u silnoci izbaci kanarinsku turu koju u zivotu nije cuo,a za sve su krivi geni. Spanski minijaturni su dosta hvaljeni, ali opet nista ne mora da znaci.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 5:36 pm

Mislim da je glavni razlog tome činjenica da je to jedna stara (stabilna) genetska struktura koja je nastala ukrstanjem Serinus canaria sa nekim vrstama Serinusa. Dakle, lizard je direktan proizvod (izvornog) kanarinca sa, najverovatnije, Serinus pusillus (iako postoje i druge, jednako verovatne tvrdnje.)


E sada po nekim, a meni vrlo logicnim teorijama ovo pada u vodu, budite strpljivi pisao sam nesto o tome ici ce u naredna dva broja "Zov-a".
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 9:26 pm

Slažem se sa Aleksom da je tema malo "zamrzla",ali ne sa moje strane
ja sam pisao,jedini
uživam da razmijenim mišljenje i saznam nešto novo
ono što znam nastojim prenijeti drugima
očekivao sam ,i ostavio prostora i drugima da pišu
ne želim biti dosadan
Boban je nešto obećao,nije pošteno ,do "ZOVA" se ne može doći u našim
krajevima
valjda je ovo mjesto,između ostalih,gdje se treba pisati
evo ja ću,ne čekajući druge....jedno po jedno


"svijest o poziturnim kanarincima "

80-tih godina sam kupio prve lizarde u Zagrebu
Naivac,kada mi je čovjek pokazao prepune volijere Lizarda ja sam se zaletio
i birao,birao ,birao samo dobre kape,ništa drugo me nije interesovalo
molio sam boga da mi ne uvali "neke bez kape kompletno zlatne"
sada vidim da su to bili vrlo kvalitetni intezivci-koja sam budala
tako je krenulo

moja ljubav su Borderi
više od ljubavi su bijeli Borderi-na glavu se okrenuo i proizveo ih
tako je počelo


"Izvor "-nastanak Lizarda


prvi pisani dokumenti kažu-divlji kanarinci su registrovani 1496 godine kod
španskih kaluđera i vojnika-osvajača Kanarskih otoka
prvi pisani dokumenti kažu-prvi uzgajivači Lizarda su bili Hugenoti u Francuskoj koji su ih poslije 1572 godine prenijeli u Englesku
Englezi su napravili Lizarde ovakve kakvi su danas
šta je bilo između????-idemo pisati


pjesma-kanarinka xdivlja ptica

čitav region je "poludio"-španjolka x divlja ptica.....to je to
pozivam ljude da to dokažu
meni odgovara ova teorija -imam "španjolke"
poklanjao sam ih -i ništa
volio bih da Aleksa dokaže suprotno-drugo mišljenje


"melanin-noge"


Aleksa ,prijatelju,
nema veze,zlatni,srebreni,plavi

ima veze :
-genetika,naslijedni faktor melanina
-hrana,prirodni sastojci koji se daju
-hemija (nepoželjno)
-"hinjski" intezivno x intezivno

"parenje-zlatnixzlatni ili srebrenixsrebreni"

Aleksa prijatelju,
literatura i praksa kažu da se ovo ne radi
naj bolji rezultati se postižu ako se pare ptice zlatne osnovne boje sa srebrenom


meni se čini da je ovo monolog,
ja volim dijalog,
možemo li to uraditi ???????


Poslednji izmenio border dana Uto Jul 05, 2011 4:55 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 11:16 pm

Zao mi je sto se ne mogu uljuciti u dijalog,jer neznam toliko kao vi o Lizardima!!! Samo pazljivo citam sta pisete!!! Imao sam ih poodavno,skorije cu ih ponovo nabaviti,kao i jos nesto od poziturnih rasa( nema ih mnogo kod nas,pa je izbor mali!)! Pozzz i nastavite svoj "monolog"!!!
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 11:25 pm

Hvala lijepo SrdjanKG,
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 11:48 pm

Boban ::
Mislim da je glavni razlog tome činjenica da je to jedna stara (stabilna) genetska struktura koja je nastala ukrstanjem Serinus canaria sa nekim vrstama Serinusa. Dakle, lizard je direktan proizvod (izvornog) kanarinca sa, najverovatnije, Serinus pusillus (iako postoje i druge, jednako verovatne tvrdnje.)

E sada po nekim, a meni vrlo logicnim teorijama ovo pada u vodu, budite strpljivi pisao sam nesto o tome ici ce u naredna dva broja "Zov-a".

Sačekaćemo i članak u ZOV-u... Nadam se da tekst koji pominjete ne sadrži neku tezu protiv ovoga da je to jedna stabilna genetska struktura?
Jedina 'slaba karika' za koju kažem da ima različitih stavova, je to ukrštanje sa S.pusillusom. Ali mislim da tu ima dosta mesta za diskusiju.


Poslednji izmenio Aleksa dana Sub Jul 02, 2011 12:30 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 11:57 pm

Border - ne znam da li smo se dobro razumeli... kada ste me pitali kako popravljam melanin kod svojih ptica, ja sam Vam odgovorio i pitao tada o parenju sa plavim lizardom... To je trebalo (makar sam imao takvu zamisao) da bude uvod u diskusiju.

A sada cu pokušati da odgovorim redom kako ste pisali / pitali.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 12:19 am

Kada govorimo o lizardima, verujem da razdvajamo prvobitne jedinke (pominjete Hugenote i njihov beg iz FR - to bismo mogli uslovno nazvati lizardima pre nego su dospeli u V.Britaniju)

Kada kažem "svest o poziturnim kanarincima" (mislio sam da je ovo sasvim jasno) pre svega govorim o svom odnosu prema toj grupi kanarinaca, a onda o svesti odgajivača u Srbiji. Nemam nikakvu predstavu o tome kolika je i kakva zainteresovanost u drugim zemljama iz okruženja pa nisam to ni komentarisao.

Pesma lizarda - ne znam kako drugacije dokazati da je drugačija nego slušanjem. Nemam ni jedan svoj snimak pesme lizarda, ali ih na YouTube-u ima dovoljno da se čuje razlika koju pominjem.
Kada kažete "španjolka" mislite na Španskog minijaturnog kanarinca? Ako je tako, onda nisam siguran da sam razumeo pitanje, konstataciju...

Ovo u vezi sa parenjem (srebrni x zlatni ili obratno...) to je sasvim jasno. Kao sto se pare intenzivne ptice sa neintenzivnim... Mene je samo interesovalo da li ste nekada, eksperimenta radi, pokusali parenje suprotno onome što kažu knjige. Zaista nije bilo nikakve loše namere. Nadam se da to tako niste ni doživeli. A ako niste, onda je to put ka dijalogu. Verujem.

Veliki pozdrav!


Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 12:49 am

Aleksa,
ja sam blentav,ja sebi dam zadatak
proizvesti Vectisa,proizvesti bijelog Bordera ,proizvest puno Raza
ja tako funkcionišem
imam previše ptica,za moje uslove,previše vrsta i idem samo na svoje želje
ili izazove

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 12:53 am

Svako od nas ima takvu neku "blentavu" vodilju! Ništa od toga nije loše! Samo napred!
Nazad na vrh Ići dole
SrdjanKG

SrdjanKG


Broj poruka : 442
Datum upisa : 18.02.2010
Godina : 52
Lokacija : Resnik,KG - SRB 10 2

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 1:13 am

Ja ceo zivot imam takve "blentave" vodilje"!!! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 1:22 am

To su najbolje vodilje! Smile
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 8:40 am

Tekst cu odmah postaviti ovde cim bude objavljen pre toga ne mogu, jasno je zasto, to sam obecao i to cu ispuniti. Inace malo logike da ukljucimo. Sta mislite da li su na prostorima i u vemenu kada su stvarani lizardi i londonski kanarinci odgajivaci imali serinus piusilluse i da li su tada bez problema radili bastardiranja znali o plodnosti bastarda i sl. Pominju se i safran zebe ili kanarinci tla kao moguce ptice koriscene u bastardiranju sto je jos besmislenije jer su one iz Juzne Amerike, nisu ni serinusi , pa za london fancy-e neko pominje americku zlatnu zebu, po meni takodje apsurdno. Serinus pusillus je ptica i sada komplikovana za odrzavanje u kavezu, a ako je direktno iz prirode veoma, imao sam prilike razgovarati putem interneta sa covekom koji je sa prostora bivse Jugoslavije kratko drzao ove ptice. Kada je to problem sada kada je drzanje ptica na nekom zavidnom nivou kako je bilo to u 16 veku, po meni to su neke predpostavke. Ako ima slicnosti u pevu spanskih minijaturnih i lizarda(ja to ne znam) onda je ovo sto pisem i sto je izneo jedan geneticar jos uverljivije.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 9:01 pm

Nadam se da ovo vodi korisnoj i otvorenoj diskusiji kojoj se iskreno radujem!
Logika koju pominjete mogla bi da bude prihvatljiva kada biste je primenili i na Serius canaria za kojeg takođe važi isto što i za Serinus pusillus kada je uzgoj u pitanju.

Sa ranih strana nam dolaze informacije vezane za poreklo lizarda i sva bi se mogla svesti pod jedno: poreklo lizarda se ne može sa sigurnošću utvrditi.
Hugenoti ih donose iz Francuske (iako ovo nije istorijski dokazano) ali ipak postoje mnogi razlozi da se u to veruje.
Španci, Britanci, Belgijanci imaju manje-više slične pretpostavke koje se svode na opise melaninskih polja (ono što će kasnije predstavljati krljušt kod lizarda). Britanci kažu da su kanarinci koje su doneli Francuzi, po boji bili mnogo bolji od onih koje su oni (Britanci) imali. Francuzi, naravno, najviše polemišu oko nastanka lizarda. I sve te pretpostavke se podjednako mogu dovesti u pitanje.

Istorijsko kretanje (bežanje) Hugenota obuhvata mnoge zemlje i različite kontinente, tako da povezivanje istorije lizarda sa nekom od Afričkih vrsta (Serinus sp.) nije nemoguća niti besmislena pretpostavka, kao ni mogućnost ukrštanja sa pticama Severa.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 10:31 pm

Znam sve to znam da su naselili i Kvebek, ali ptice su se razvile u Britaniji, ne u Kanadi, videcete kad izadje, to je misljenje tog Italijana po meni vrlo logicno i pravilno.
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 10:38 pm

Jos nesto Hugenoti su te kanarince imali kada su bili prognani - postoje tragovi o tome zvali su ih kanarinci sa krljustima, nisu ih stvarali nakon progona tako da mi melezenja sa pomenutim vrstama sa udaljenih podrucja nisu nimalo logicna, pa i moguca.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 10:51 pm

Da, slazem se, zato sam napisao u nekom od prethodnih postova da na neki nacin moramo razlikovati lizarde pre i posle bekstva Hugenota, ali mi ostaje nejasno (zvuci mi kontradiktorno) da nakon progona melezenja nisu bila moguca.
(Kada sam rekao Sever, nisam mislio na Kanadu. Mislio sam na severne zemlje Evrope.)
S nestrpljenjem ocekujem clanak u ZOV-u, a objavicu i ja neki tekst na blogu. Zaista bih voleo da pokusamo, koliko je moguce, razotkrijemo istoriju lizarda!
Nazad na vrh Ići dole
Boban




Broj poruka : 281
Datum upisa : 28.12.2009
Godina : 63
Lokacija : Srbija Vranje

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 11:08 pm

Da ovo su lepe polemike na osnovu neceg sto se odigralo jako davno, tragova nema puno, ali ja sam na osnovu materijala koji imam i sto sam trazio po internetu, te uglavnom misljenja mnogih o ovome, dao i neki svoj sud, ali to je naravno moje misljenje na osnovu neceg sto sam procitao i nista vise.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 11:17 pm

Naravno, na istim smo 'izvorima' - internet, clanci, razgovori sa odgajivacima.... Zato se i radujem tom clanku jer zelim da preispitam i svoje zakljucke zato sto postoji ogromna sumnja na sve sto pisem na temu lizarda, a volja da pisem o tome dolazi upravo iz neke ideje o njihovoj ne maloj specificnosti.
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 07, 2011 9:57 pm

Lizard kanarinac - Page 2 Londonmladi


evo jedne fotografije koju neću objašnjavati,
mislim da na ovom forumu samo dva člana razumiju o čemu se radi
volio bih da se varam , da se jave drugi i da se ja izvinjavam

kada sam pokrenuo ovu temu,nisam je zamislio kao štivo za dva ,tri člana

želio sam da što više članova ovog foruma zavoli ove prelijepe ptice

može i drugačije,duboke teme,međutim izvori su ,odgovori ,isti,nećemo otići dalje od pisanja tuđih mišljenja

"mislimo ,predpostavljamo,čuli smo,rekli su nam i sl . "

iznošenje nepobitnih činjenica -vodi direktno u slavu i obezbijeđeno mjesto u

MUZEJ VOŠTANIH FIGURA

iskreno bih volio da to bude neko od nas

sunny flower flower
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 07, 2011 11:16 pm

Lizard kanarinac - Page 2 Slikaumuzeju


evo jedne od najstarijih slika na svijetu vezano za ovu temu
nalazi se u muzeju u Londonu

najstarija knjiga na svijetu vezana za ovu oblast :

"Kanarinska knjiga "-slobodan prijevod

autor : Robert L Wallace
objavljena : London 1879.godine
sadržaj : 224 stranice
cijena : 19,99 američkih dolara

DRAGULJ MEĐU KNJIGAMA

-I DIO

dizajn kaveza , kavezi ,pojilice , hranilice i sl .

-OSTALO

Glasgov Don - Scoth Fancy
Yorkshire kanarinac
plavi lizard
london fancy
Nazad na vrh Ići dole
border

border


Broj poruka : 365
Datum upisa : 13.03.2011
Godina : 68
Lokacija : Zenica BiH

Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitimeČet Jul 07, 2011 11:59 pm

Lizard kanarinac - Page 2 Londonfancycanaries400



predivna slika,otac ,mama ,beba
nisu bez veze propali
karakteristično je da su mladi izgledali potpuno kao lizardi
nakon prvog mitarenja su dobivali potpuno žutu boju
jedino krila i rep su ostajali crni ,nisu ih mijenjali kod prvog mitarenja

ovo je pogrešan trag,vezano za korijene lizarda


Lizard kanarinac - Page 2 Pokuajlondonaca


ovo je pokušaj oživljavanja London Fancy

ima li mišljenja ????????

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lizard kanarinac - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Lizard kanarinac   Lizard kanarinac - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lizard kanarinac
Nazad na vrh 
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» border kanarinac
» VECTIS KANARINAC
» Ruski kanarinac
» Bolesni kanarinac
» Kanarinac NORWICH

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Ptice :: Kanarinci :: Kanarinci stasa i oblika-
Skoči na: