Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pustolovine Pčinjskog okruga

Ići dole 
+7
dr.nenad86
Aleksa
milos0205
Alexandar
filip kam.
Marjan
Vasa
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 6:59 pm

Jutro. Dignem se ja kao i obicno mnogo rano i sto ce pravim , a natam a navam , pa mi dosadno.
Izadjem u dvor pogledam kad ono vreme rasipalo se kolko je ubavo , a mene me greota da ga ne iskorisitm na pravi način, ali kako?
Razmišljam gde da idem , što da rabotim kad se setim će uzme dzipče pa će napravim krug oko pčinjski okrug , tj oko ovija naši planinski lanci.
Pre nego što podjem napravim si kafućino i sipem si ga u flašicu , toj se sad moderno vika " cafućino za poneti" i podjem.
Destinacija mi je bila Trebešinje-Manastir Lepčinjce-Rusce-Barelić-Babina Poljana-Stari Glog-Besna Kobila-Kriva Feja-Vr . Banja pa na kraj dom.
Znao sam da je to dug put i da ne treba da idem sam pa sam pozvao jednu prijateljicu da mi pravi društvo ali pošto je to bilo veoma rano ona nije pošla jer joj se spavalo, a pravo da vam kazem na dug put nikada ne vodim muško društvo jer neznam šta sve moze da ispadne jer ipak je to šuma i dug put.
Very Happy
Naravno slede slike, i hocu da kazem da Pčinjski okrug nije uopste mali kad se krene putem planina, ovaj put i to samo polovina planina koje okruzuju Vr je bio preko 280 km pa vi vidite da li je Srbija mala.
Za ovakav teren je potreban dobar terenac jer na nekim mestima prolaze samo ljudi koji seku drva sa konjima i niko više, a negde puta uopste i nije bilo.
Izvinjavam se za malo sale u ovom tekstu , slede slike cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 7:01 pm

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture017ud

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture018bo

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture041yk

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture042fm

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture043vl

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 7:02 pm

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture026m
Pustolovine Pčinjskog okruga Picture034pPustolovine Pčinjskog okruga Picture039x

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture096x

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 7:03 pm

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture101sr

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture103cg

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture106g
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 7:13 pm

Ovi tereni su dosta bogati krupnom divljači , divljom svinjom, srnom a prisutan je i zec.
Na prostoru oko Barelića i Starog Gloga bilo je razvijeno stočarstvo ali sticajem okolnisti kao što i sami znamo naša sela se napustaju i ostaju samo prediven slike starih napuštenih kuća kojima možemo samo da se divimo preko slika jer su one puste i prazne.
Naisao sam na nekoliko izvora ili kladenaca gde voda izvire ispod drveta prevashodno bukovog drveta. Ta je voda izuzetno hladna i zubi trnu od nje, takoreći mogao sam da punim flašicu novom svezom vodom na nekih 20 km jer sam nailazio na novi izvor.
Neki predeli su izuzetno lepi ali i vrlo opasni za prelazak pogotovo sada jer je pala kiša i staze su klizave, put je blatnjav i veoma lako se moze upasti u jarak.
Kad pogledate sa leve strane suma, mrak, tama, sa druge strane jaruga kojoj se dno ne vidi, bili smo sami šuma, ja i vukovi koji na sreću nisu izašli pred blic jer ih je sigurno plašio zvuk od dzipa koji je urlao po onim planinama.
Sve u svemu bilo je lepo, lep dozivljaj, tako da ostaju slike u secanju i do nekog novom susreta sa prirodom
Ovim tekstom se odjavljujem do sledeceg susreta i novog izveštaja sa naših planina....
Lij orginal sam Memedović , da me vide ovi od RTS odma da im snimim emisije...

Pozdrav i jos jednom se izvinjavam za sale u tekstu, nekako mi leglo da tako napisem

cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jun 14, 2011 8:00 pm

Vaso-Fantastično,prestavljena Priroda u kojoj je smešteno Vranje!!!Sve pohvale za putopisca Vasu!
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 8:58 pm

Hvala, sad jos malo krene letnji lov bice jos svezis i lepsih slika.
Potrudicu se da slikam i predele sa Vlasinskog jezera, stalni sam gost tamo i volim da idem a nikako da slikam koju sliku viska i dobru za forum

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 9:26 pm

Ukratko da predstavim i put kojim sam isao ovo je na primer auto put e 75 ili koridor 10 u odnosu na ono gde sam sve prosao


Pustolovine Pčinjskog okruga Picture087pr

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture081i

Pustolovine Pčinjskog okruga Picture088f


Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeSre Jun 15, 2011 9:28 pm

E ovo je bio put , morao sam da idem uz ovaj potocic da bih izasao na livadu i da vidim gde se nalazim zbog dalje orijentacije


Pustolovine Pčinjskog okruga Picture091iq
Pustolovine Pčinjskog okruga Picture071iw
Pustolovine Pčinjskog okruga Picture092h
Nazad na vrh Ići dole
filip kam.

filip kam.


Broj poruka : 22
Datum upisa : 28.06.2011
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo - Srbija

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeSub Jul 02, 2011 5:15 pm

jako lepe slike. odnosno jako lepa zemlja Srbija. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Alexandar

Alexandar


Broj poruka : 724
Datum upisa : 23.12.2009
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 12:27 am

Fotke su odlicne Cool
Nazad na vrh Ići dole
milos0205

milos0205


Broj poruka : 253
Datum upisa : 01.01.2010
Godina : 56
Lokacija : Beograd

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 12:30 am

Svaka cast, fenomenalna priroda, slike odlicne daj jos jos!
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa

Aleksa


Broj poruka : 207
Datum upisa : 22.03.2010
Godina : 48
Lokacija : Beograd

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 3:55 am

Vaso, organizuj neki lov ovde! Nije fer da samo ti uzivas! Smile
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 12:15 pm

Aleksa ::
Vaso, organizuj neki lov ovde! Nije fer da samo ti uzivas! Smile

C c c ccc, ko o cemu, baba od unucici........... Razz


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 12:18 pm

Aleksa ::
Vaso, organizuj neki lov ovde! Nije fer da samo ti uzivas! Smile


Aleksa jeste da volim da lutam po planinama ali uopste ne volim da idem na krupnu divljac , mi smo samo poljski lovci, (ćale i ja), i najbolje je kad se usresredis i ides samo na sitnu ili samo na krupnu divljač . Pre svega zbog pasa koje čuvam a i zbog veštine traženja poljske divaljači koju sam stekao godinama idući sa ćaletovom gurpom.
Lov na krupnu divljač ima svoju draž i lepotu , samo što su kod nas planine malo opustošene i skoro svaki drugi "brdski" lovac prelazi na poljski lov. Veština lovljenja nije uopšte ista , tako da je nama "poljacima " teže ići u brdski lov kao i "brdskim " lovcima ići u poljski lov.
Ako si lovac uvek si dobrodosao na naše planine , dogovorićemo se pa ćemo naći dobru grupu i idemo sa njima.
A ako voliš poljski lov onda ćes biti ubacen u najbolju grupu , tj moju Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 12:19 pm

milos0205 ::
Svaka cast, fenomenalna priroda, slike odlicne daj jos jos!


Bice jos slika samo da dodjem do novog terenca jer je onaj prodat...
Uskoro ce biti slika sa Juzne Morave jer jos malo pocinje lovna sezona

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 12:26 pm

Vasa ::
Aleksa ::
Vaso, organizuj neki lov ovde! Nije fer da samo ti uzivas! Smile


Aleksa jeste da volim da lutam po planinama ali uopste ne volim da idem na krupnu divljac , mi smo samo poljski lovci, (ćale i ja), i najbolje je kad se usresredis i ides samo na sitnu ili samo na krupnu divljač . Pre svega zbog pasa koje čuvam a i zbog veštine traženja poljske divaljači koju sam stekao godinama idući sa ćaletovom gurpom.
Lov na krupnu divljač ima svoju draž i lepotu , samo što su kod nas planine malo opustošene i skoro svaki drugi "brdski" lovac prelazi na poljski lov. Veština lovljenja nije uopšte ista , tako da je nama "poljacima " teže ići u brdski lov kao i "brdskim " lovcima ići u poljski lov.
Ako si lovac uvek si dobrodosao na naše planine , dogovorićemo se pa ćemo naći dobru grupu i idemo sa njima.
A ako voliš poljski lov onda ćes biti ubacen u najbolju grupu , tj moju Very Happy



Kude su bili lovci breee............ Razz

More kod mene se ne razlikuje poljski i brdski, ide mi i jedan i drugi dosta dobro.......
Od jula do oktobra vezbam po planinama, a od oktobra mnogo mi lakse ide nego ostalima po poljima......

To su takozvane visinske pripreme, to prija i meni i organizmu, tkiva su vise snabdevena pravim kiseonikom kad se lovi na planinama, veca sekrecija eritorpoetina koji je zaduzen za stvaranje eritrocita koji daju veliki doprinos organizmu, to koriste sportisti a i namam dobro dodje, i lakse se izdrzava poljski lov......
Zato Vaso, cepaj i jedno i drugo ovim redom....... Em zdravo em korisno..........


Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeČet Jul 07, 2011 9:51 pm

Neso lovac treba da se opredeli od ta dva lova za jedan nacin i da fura samo taj, jer ne mozes imati savrsene kerove i obucavati ih preko godine na oba terena. Moze da se ide i u jedan i u drugi lov ali jedan mora da bude "alfa" glavni za koji ces se spremati kako treba, a drugi moze da bude u vidu rekreacije kad se ne lovi glavna divljac po polju...
Kratko receno sve je to stvar ukusa a o tome necemo raspravljati Very Happy


pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeSub Jul 16, 2011 9:24 am

Uskoro ekskluzivne slike sa Vlasinskog jezera i Vlasinskog rida koji je prepun letnje lovne divljaci -prepelicom-. Pored ovih tropskih vrucina idealno mesto za odmor su planine.
Pozdrav sa Vlasinskog jezera.
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 12:55 pm

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3187k

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3250zf

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3261z

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3268h

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 12:57 pm

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3269r

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3273mPustolovine Pčinjskog okruga Img3281co

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3286d
Pustolovine Pčinjskog okruga Img3289j
Pustolovine Pčinjskog okruga Img3290g

Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 12:58 pm

Lagani dorucak


Pustolovine Pčinjskog okruga Img3182ex



Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Vasa
YA HABIBI YA AEINI
Vasa


Broj poruka : 1395
Datum upisa : 28.03.2010
Godina : 38
Lokacija : Srbija-Vranje RS 7-64

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 1:14 pm

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3142o

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3151pu

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3152o

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3153g

Pustolovine Pčinjskog okruga Img3162q

Ovako sam se maskirao kad sam osmatrao ptice, bio sam nevidljiv What a Face
Nazad na vrh Ići dole
dr.nenad86
ministar bez fotelje
dr.nenad86


Broj poruka : 2501
Datum upisa : 21.12.2009
Godina : 37
Lokacija : Niš

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 1:52 pm

Xmmmm Vaso Vaso, gde se maskiras u sumi u ovo nezgodno vreme, kad se goni visoka divljac, moz neko da te zameni s necim ........

Trebao si da stavis markere, da te vide na kilomtar ipo, jer svasta se danas muva po sumama i gorama nase zemlje Srbije....


P.s a dorucak ti je stvarno bio lagan, pojacaj ga malo, ne ide da se zlopatis u tako dobrom ambijantu....

Pozdrav cheers
Nazad na vrh Ići dole
Marjan

Marjan


Broj poruka : 1557
Datum upisa : 25.02.2011
Godina : 45
Lokacija : Pirot, R. Srbija.

Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 3:34 pm

Vaso nisam mogo da te pronađem na slici .Ipak olakšao si nam pronalaženje jer si opisao na koju sliku da obratimo pažnju, usuprotnom još bi lutao po te divne pejzaže u potrazi za našim Vasom.Još neki dan u šumi i možemo se nadati da to,, drvo ,,dobije stanare. Mislim da se ugnezdi neka ptica.Ha ha ha!Lepota zemlje Srbije,svetski a ipak samo naše!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pustolovine Pčinjskog okruga Empty
PočaljiNaslov: Re: Pustolovine Pčinjskog okruga   Pustolovine Pčinjskog okruga Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pustolovine Pčinjskog okruga
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Razno :: Prirodne lepote Srbije-
Skoči na: