Avikultura
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Forum za ljubitelje ptica
 
PrijemGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi
Pravila foruma
1. Zabranjeno je vredjanje po bilo kom osnovu
2. Zabranjeno je slati privatne poruke i poruke na forumu u vidu spamova i reklamiranja
3. Zabranjeno je postavljati autorske tekstove a da ne ostavite i link odakle je preuzet
4. Lazno predstavljanje i koriscenje tudjih identiteta kao i dupli nalozi
5. Koristiti vulgarne izraze
6. Krsenje privatnosti tj postavljati podatke trecih lica bez njihove dozvole
7. Mogucnost slanja privatnih poruka dobijate posle 20te poruke na forumu
8. Oglasavanje na forumu je strogo zabranjeno, osim u delu predvidjenom za to (za oglasavanje morate da ispunite uslov od 20 poruka na forumu a onda se javite administratoru foruma)
Sekcija pticara Subotica
Od skora smo postali oficijelni forum sajta sekcije pticara Subotice pa sve ujedno pozivam da posete sajt

 

 Pocetak sta i kako....

Ići dole 
+2
žako
mokijam
6 posters
AutorPoruka
mokijam




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Paracin-Striza

Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitimeSub Jun 04, 2011 8:04 am

Potrebna mi je pomoc oko sledeceg:
Pocinjem da se bavim cuvanjem i uzgojem papagaja cini mi se u najnezgodnijem trenutku. Do sada sam cuvao ninfe i tigrice,ali sam skoro nabavio jos neke vrste koje podlezu prijavljivanju ali ih nisam prijavio jer sam ih nabavio pred kraj meseca maja. Nisam clan ni jednog udruzenja jer se kod nas u Paracinu kako sam se raspitao udruzeje raspalo ili tako nesto.E sad ja znam da se mogu uclaniti i negde van Paracina u neko udruzenje ali mi nije jasno sta da radim sa neprijavljenim pticama a rok je istekao?Znam da sam mogao da ih legalizujem i ako nisam u ni jednom udruzenju. Takodje sam sad u pregovorima oko kupovine jos nekih ptica koje isto nisu prijavljene pa me zanima sta da radim da li mogu nekako da ih legalizujem sada ili da ih neuzimam uopste.
Kao i sve sto radim u zivotu ispravno tako i ovaj hobi u kome sam pocetnik zelim da pocnem da radim kako treba pedantno i posteno i da ispunim sve uslove za sto bolji odgoj ptica.
Svrha ovog mog posta je da mi neko pomogne sta da radim po pitanju legalizacije neprijavljenih ptica i uclanjenja u neko drustvo po mogucstvu u blizini Paracina? A kasnije su moje ambicije da legalizujem i odgajivacnicu Embarassed ali otom potom.
Hvala svima unapred na strpljenju pomoci.... cheers
Nazad na vrh Ići dole
žako

žako


Broj poruka : 701
Datum upisa : 07.04.2011
Godina : 55
Lokacija : Osijek,HR

Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitimeSub Jun 04, 2011 10:24 am

I kod nas je sada drama ako imaš ne prijavljenu pticu. Može se legalizirati, ali uz neko dobro obrazloženje.
Mislim da i kod Vas to može proći. Napravi prijavu i napiši neko obrazloženje, da nisi znao da ptice nisu prijavljene kada si ih kupio, uzgajivač te slagao, onda si mislio da moraš biti član neog društva , a kod vas u gradu ne postoji i sl. Mislim da će imati razumjevanja. Po mom mišljenju.... bolje da ih prijaviš i s malim zakašnjenjem nego nikako.
Nazad na vrh Ići dole
mokijam




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Paracin-Striza

Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitimeSub Jun 04, 2011 11:06 am

Pa i ja kazem hocu da ih prijavim zato sam i otvorio ovu temu da se jave ovi iz SOFa sto se malo bolje razumu u propise pa da mi pojasne sta i kako... Ako treba da se laze.....Sve za ptice cheers
Nazad na vrh Ići dole
itan

itan


Broj poruka : 106
Datum upisa : 23.11.2010
Lokacija : Beograd

Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitimeSub Jun 04, 2011 11:18 am

mokijam

potpuno te razumem i ja sam bio u slicnom problemu hteo da kupim ptice i poslednjem trenutku za legalizaciju ,ptice se prodaju i preko oglasa i nisu registrovane ni prstenovane ,kontaktirao sam ministarstvo i savetovali su me da nekupujem jer su mozda uzete iz prirode... ja platim i na kraju mi oduzmu ..tako da sam odustao od kupovine do sledece godine ..poseticu neku od berzi pa mozda se i predomislim Smile

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Rea

Rea


Broj poruka : 760
Datum upisa : 31.10.2010
Godina : 50
Lokacija : Indjija

Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitimeSub Jun 04, 2011 11:25 am

https://avikultura.forumsr.net/t990-legalizacija-strogo-zastienih-i-zastienih-vrsta-ptica
Na ovom linu se pisalo o egalizaciji i prijavljivanju ptica. tako da po mom misljenju nije bilo potrebe za jos jedni postom . Onaj ko je citao tekstove na datom linku taj je mogao i da shvati sustinu .
ja sam licno meni poznate ljude koji su mi se obracali upucivala direktno na tekst sa sajta ministarstva a potom im davala brojeve telefona udruzenja gde to sve mogu da zavrse .
MOKIJAM po tvom datumu upisa na forum mogao si biti u toku da sada ne dolazis u situaciju u kojoj si sada . Sto pojedina mesta nemaju udruzenja to nije prepreka da se neke stvari ne obave . Sof ima clanove koji su nastanjeni i van Srbije . moje udruzenje ima clanove iz Beograda.
Nemoj ovo da shvatis zlonamerno ili lose ali imao si sasvim dovoljno vremena i bezbroj nacina da obavis prijavu .
Nazad na vrh Ići dole
mokijam




Broj poruka : 24
Datum upisa : 16.04.2011
Godina : 39
Lokacija : Paracin-Striza

Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitimeSub Jun 04, 2011 12:37 pm

Bio sam ja na vreme informisan jer redovno posecujem sajt i pratim teme a i znam da sam mogao da ih prijavim i bez da sam clan nekog drustva. Ali posteje neke stvari koje se zovu finansiski momenti koje se ne mogu predvideti. A to je slozicete se osnov svega, pa sam tako i ja bio u mogucnosti da nabavim ptice tek pred kraj meseca i vec mi je bilo kasno da ih legalizujem. Moje pitanje je sta mogu ja sad da uradim? Ne sta sam mogao jer to znam a i sigurno bih uradio da sam bio u mogucnosti.
Jedno je sigurno ja se ptica necu odreci pa makar morao da ih cuvam i neprijavljenje.
Nazad na vrh Ići dole
Miloš Stalać

Miloš Stalać


Broj poruka : 103
Datum upisa : 17.06.2012
Godina : 28
Lokacija : Stalać ,Srbija

Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitimeSre Avg 15, 2012 9:15 pm

Jedno pitanje hteo bi da pocnem da uzgajam i divlje ptice ali sam cuo da su zakonom zasticene sad ali ja sam zakasnio za tu legalizaciju posto se od skoro bavim pticama kako mogu da dobijem dozvolu za divlje ptice i kako to ide?
Nazad na vrh Ići dole
makimk




Broj poruka : 132
Datum upisa : 13.04.2012
Lokacija : skopje

Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitimeČet Avg 16, 2012 7:29 pm

mokijam ::
Bio sam ja na vreme informisan jer redovno posecujem sajt i pratim teme a i znam da sam mogao da ih prijavim i bez da sam clan nekog drustva. Ali posteje neke stvari koje se zovu finansiski momenti koje se ne mogu predvideti. A to je slozicete se osnov svega, pa sam tako i ja bio u mogucnosti da nabavim ptice tek pred kraj meseca i vec mi je bilo kasno da ih legalizujem. Moje pitanje je sta mogu ja sad da uradim? Ne sta sam mogao jer to znam a i sigurno bih uradio da sam bio u mogucnosti.
Jedno je sigurno ja se ptica necu odreci pa makar morao da ih cuvam i neprijavljenje.
dzaba pitas niko tacno nezna sta da radis i to sto ce da ti preporuce dali vredi truda sve se svodi na pokusaj i mozda
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pocetak sta i kako.... Empty
PočaljiNaslov: Re: Pocetak sta i kako....   Pocetak sta i kako.... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pocetak sta i kako....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Moj skromni pocetak sa Kingovima...
» Kako početi?
» Kako postati clan?
» Karotin, gde se nalaze karotini i kako se daju
» Kako da razlikujemo albino muzijaka od zenke?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Avikultura :: Legalizacija strogo zaštićenih i zaštićenih ptica i ptica sa CITES-a-
Skoči na: